www.hranostaj.cz
Inzeráty
74%17 hodnocení
Potřeby: papíry, tužky, místnost dle požadavků, nástěnka či zeď, na níž je možno inzeráty lepit, případně pošťácké uniformy:)
Počet hráčů: od 12 do 25
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Zážitková / inscenačníSeznamovací
Nejen seznamovací příjemná a dobrodružná aktivita
Autor nebo zdroj: Príručka pre skautských vodcov
Každý z hráčů si najde svůj koutek v místnosti, kde hraje nevtíravá hudba, hoří svíčky a všeobecně tam panuje příjemná atmosféra, vezme si papír a tužku a začne sepisovat svůj inzerát dle organizátorem stanoveného postupu. Jsou určeny otázky, na něž má inzerent odpovídat, kolonky, které je potřeba vyplnit - nejlepší je inzeráty předem připravit, vytisknout a rozdat. Kolonky mohou být různé - oblíbená pohádka, nejhorší charakterová vlastnost, postoj vůči hranostajům... Vyplněné inzeráty si každý podepíše svou vlastní značkou - pseudonymem (např. Zelený lenochod, Dendrit, Anna Kareninová...) a pověsí na předem určenou nástěnku/zeď. Důležité je zachovat diskrétnost, aby nikdo nevěděl, komu který inzerát patří.
Následuje druhá fáze: je zřízena pošta, díky které lidé mohou komunikovat s autory těch inzerátů, kteří je zaujali - napíší jim dopis či vzkaz, podepíší se svou značkou, na složený lístek doplní značku adresáta a zásilku odnesou na poštu. Je možné, že jim odpoví a rozvine se korespondence. Roli pošťáků zastávají organizátoři, kteří zásilky třídí. Pošta by měla být na odděleném místě a k přepážkám se přistupuje jednotlivě:), jde o to, aby nikdo nevěděl, resp. mohl jen tušit, s kým si dopisuje.
Poslední fáze: končí dopisování, všichni se sesednou, organizátor postupně přečte inzeráty, kolektiv tipuje, čí by mohly být, následně se autor přizná.
Komentáře
maya: asi tu hru nechapu, muzete to jeste nejak dovysvetlit prosim?
Máňa: Dá se hrát i bez inzerátů. Třeba, když jsou děti mladší. Dělali jsme to tak, že každému bylo přiděleno pohádkové jméno: Karkulka, Rákosníček, Popelka, Pat, Mat,... To nesměl ukazat. Poté byl zveřejněn seznam postav. Každý mohl napsat komu chtěl. Ke konci se vše prozdradilo :) Tuhle hru doporučuji, děti hodně baví. Psali si, že uspořádaj párty u Krtečka a Krteček to vůbec nevěděl a tak :)