www.hranostaj.cz
Včelka Mája
75%4 hodnocení
Potřeby: provázek, jeden štětec do trojice, jedna mistička pro tým, temperky, kartonové kytičky, lentilky, brčko pro každého hráče, mističky pod kytičky, znělka Včelka Mája
Počet hráčů: od 6 do 51
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na venNa hřištěNa sníh
Charakter hry: PohybováPro zasmáníSeznamovací
Zahrajme si na pilnou Včelku Máju a možná, že získáme i nějakou tu sladkost :-)
Autor nebo zdroj: Organizátorský kurz Hnutí Brontosaurus
Hra má dvě fáze. Po celou dobu může hrát píseň Včelka Mája od Káji Gotta . Vhodné oblečení pro hráče jsou kraťasy. Každý tým má svou barvu (temperka) a mističku, kam se po opylení květin nosí lentilky.

Fáze 1: Hráče rozdělíme na trojice, prostřední člen vždy tvoří zadeček včely a kolem pasu si přidělá provázek se štětcem (lepší jsou dřevěné, po nich provázek tolik neklouže dolů). Zbylí dva tvoří křidýlka a po celou dobu drží zadeček za ruce. Po louce jsou rozmístěné mističky s papírovými květinami jako záklopkou. Pokud je květina opylená ( jsou na ní minimálně tři různobarevné šmouhy), vedoucí ji otevře jako zralou.

Fáze 2: Každý z týmu má své vlastní brčko, pomocí kterého nosí lentilky z opylené (otevřené) květiny do mističky svého týmu, která se nesmí přemisťovat. Vše bez pomocí rukou.

Vítězí tým, který nasbíral nejvíce lentilek. Každý tým navíc může sníst svoje lentilky. Je dobré pokud ještě jednu krabičku dostanou od vedoucích, přenesené lentilky bývají dost oslintané :-).