www.hranostaj.cz
Psací stroj
71%8 hodnocení
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřištěNa sníh
Charakter hry: Pro zasmáníNa postřeh / šikovnostZážitková / inscenační
Hra, která se dá hrát pouze jednou za pár let, ale je s ní spousta srandy :)
Autor nebo zdroj: Riki a Cigi :)
Všichni, kromě hlasatele, se postaví do kruhu těsně k sobě a zaháknou se do sebe. Hráčům se sdělí, že každý dostane své vlastní písmenko a jak to bývá u psacího stroje, tak pokaždé, když se jeho písmenko ozve, tak se pověsí na své sousedy (zvedne nohy). Jen tak si to každý vyzkouší, jestli ho jeho sousedé unesou :). Postupně si pak chodí k hlasateli pro svá písmenka, tak aby to ostatní neslyšeli, ale hlasatel dá všem STEJNÉ PÍSMENKO. Hráči si "písmenka" mezi sebou NESMÍ ŘÍKAT, jinak by to nebylo ono. V momentě, kdy zazní ono osudné písmenko, všichni se svalí na zem, protože si budou myslet, že je jeho sousedi podrží :)

Doporučuji hrát někde, kde nikdo nespadne na nic tvrdého nebo ostrého. My to hráli na vlakovém nádraží (dosti plném :D ), ale jeden klučina skončil na koši a jedna slečna na lavičce a ti dva se zrovna moc nesmáli, jinak ostatní na tuto hru velmi rádi vzpomínají a čekají, až se děti v oddíle tak prostřídají, aby se to mohlo zahrát znovu :)
Komentáře
Katka: totéž jako hra na mědvěda !! ...
Honza: Ahoj dnes to s dětmi vyzkouším venku doufám že je to pobaví stejně jako nás vedoucí jen předtím vyzkouším 'nadiktovat' pár slov nebo písmen kde bude mít každý hráč svoje písmeno aby se do toho dětem více chtělo a uvidím jak to bude vypadat dále, Jen se bojím že si to řeknou ale uvidím.