www.hranostaj.cz
Australská detektivka
79%8 hodnocení
Potřeby: Výpovědi svědků, výpovědi podezřelých
Počet hráčů: od 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Nezávislé na prostředíNa venDo terénuNa hřiště
Charakter hry: PohybováHoničkaSportovníNa inteligenci / paměť
Nedaleko městečka Maldow byl v noci přepaden poštovní vlak s penězi. Úkolem je dopadnout toho, kdo zorganizoval celé přepadení.
Hráče rozdělíme na libovolný počet skupin. Každá skupina dostane výpovědi čtyř podezřelých (viz. příloha). Kromě těch ale existuje i 20 výpovědí svědků (viz 2. příloha). Úkolem skupiny je získat postupně všech 20 výpovědí a porovnat je se 4 výpověďmi podezřelých. Pokud se shoduje výpověď svědka s výpovědí podezřelého, je to bod pro podezřelého, pokud ne, získává mínusový bod. Který z podezřelých má nejméně bodů je přirozeně zločincem.
Výpovědi svědků jsou pro každou skupinu zvlášť (tj. pokud hrají čtyři skupiny, musíme mít 4x 20 výpovědí, samozřejmě stále těch stejných). Výpovědi svědků navíc hlídá policie, aby nikdo nemohl svědky ovlivnit. Každá výpověď je zvlášť na papírku, který hráči získají sebráním. Pokud se jich ale dotkne policista, musí lísteček vrátit a jít zpět do "domečku", kde mají výpovědi podezřelých. Výpovědí svědků mohou brát hráči po jenom, postupně podle čísel.
Zvítězí skupina, která jako první odhalí vraha!

P. S.: Nelekněte se možná složitě napsaných pravidel, přidávám je i zestručněné. :)
P. P. S.: Hra je ozkoušená a u našich vlčat zaznamenala úspěch!
Komentáře
Hana: Zdravím,
chtěli bychom tuto hru hrát s dětmi na táboře, bohužel však výpovědi svědků asi nejsou správně očíslované. Mohli byste mi prosím poradit, v jakém pořadí dětem výpovědi dávat?
Díky