www.hranostaj.cz
Majáky
87%21 hodnocení
Potřeby: baterka/y
Počet hráčů: od 4 do 40
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénuNa hřištěDo tmy
Charakter hry: PohybováPro zasmáníHoničkaSportovníBojovka
Hrajete rádi na schovku? Zkuste tuhle speciální variantu!
Autor nebo zdroj: Oddíl Vorvaň
Hra je vhodná zejména do tmy, ale níže je popsána i denní varianta.

Pro hru se u nás vžil název Majáky, i když její příběh je trochu jiný. Jako legendu můžete použít třeba útěk z vězení či průnik na území nepřítele.

Cílem hráčů je dostat se z bodu A do bodu B a nebýt přitom spatřeni "strážnou věží". "Strážnou věž" představuje hráč či vedoucí, který hráčům ztěžuje postup. Po celou dobu hry stojí na místě a je vybaven baterkou. Pokud během hry posvítí na pronikajícího hráče, ten se musí vrátit zpět do bodu A. Počet "strážných věží" stanovte podle velikosti území, přehlednosti terénu či věku hráčů.

Denní varianta se liší v tom, že "strážná věž" nemá baterku, ale hráče posílá zpět pouze pohledem a vykřiknutím jména. Dlaněmi si však částečně cloní výhled do stran, aby to hráči měli snazší.

JINÁ VARIANTA: "Strážné věže" se na místě pomalu otáčejí dokola a koukají (svítí) vždy jen přímo před sebe. Jelikož se jejich pohyb dá předvídat, je to pro pronikající hráče snazší.
Alternativní pravidla
Ema: Je potřeba pořádne promyslet, kolik vedoucích (strážních věží) rozmísníte. Když sme to na táboře hráli, vedoucích bylo moc. Pak po patnácti minutách snažení se dostat se plazením po centimetrech alespoň trochu blíž to všechny omrzelo. Také byli hodně emotivní momenty, když byl někdo už téměř tam a zrazu se vracel nadávajíc spátky. Také svítení baterkou je dost nejasné, nevíte, zda svítí na vás, zeptáte se a tím se prozradíte, pak jsme křičeli spolu se svícením taky jména.
Komentáře
Luis Vesper: super hra, hráli jsme na táboře a dětem se moc líbila :-D
Štófi: Tuto hru jsem hrál, je to fajn hra na odreagování