www.hranostaj.cz
Na trhu v Bezi-Bezo
81%35 hodnocení
Počet hráčů: od 3
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíDo místnostiNa cestuK ohni či posezení
Charakter hry: SlovníNa inteligenci / paměť
Pokud chcete vyhrát, musíte přijít na to, v čem je vtip celé hry...
Ještě před začátkem hry se zeptejte, jestli někdo z hráčů hru nezná, pokud by ji někdo znal, hra nemá cenu.

Bez vysvětlování vedoucí hry řekne: "Pan učitel jde na trh do Bezi-Bezo, co si z trhu přinese?" Všichni hráči navrhnou nějaké zboží. Při každé odpovědi reaguje vedoucí buď. "Ty můžeš jít s ním!" nebo "Ty bohužel nemůžeš na trh do Bezi-Bezo." Hráči zkoušejí různé zboží do té doby, než pochopí logiku hry. Ti kteří si půjdou do Bezi-Bezo pro ananas, med, hrábě, šunku, atd. vyhrají, protože slova neobsahují písmena I ani O (trh "bez I, bez O"). Naopak ti, kteří si budou chtít v Bezi-Bezo pořídit králíka, maso, ovoce, papriku apod. prohrají.
Alternativní pravidla
Michal Pečinka: Aby to bylo trochu lehčí přidal jsem nápovědy ve formě šifer.
Niki: Také jsme hrály že je to ostrov Bezu Bezo a že hádáme co si na ten ostrov můžeme a nemůžeme vzít :))
Ferdinand: Kravina
Marta: My jsme to hráli v noci. Vedoucí měl baterku, namířil ji na oblohu a řekl "S touto baterkou dosvítím až na měsíc!¨ pak ji předal dalšímu, který to zopakoval a vedoucí pak řekl jestli ano, či ne. Na měsíc dosvítil jen člověk, který všechno přesně opakoval po vedoucím, v našem případě, když mu někdo podal baterku, řekl vždy děkuju.
Ferdinand: Úplně jiná hra...
Ovečka: Můžou si například brát pouze věci, jejichž počáteční písmeno začíná stejně jako jejich jméno. Např. Terka si může vzít Tepláky, Tričko, Televizi, ale určitě si nevezme nůžky.
David: Pokud hráči hru znají, jde hrát tak, že vedoucí vybere nějakou podmínku a hráči se ptají, až někdo uhádne o jakou podmínku jde, hraje on a on si vymyslí podmínku a ostatní hadájí, kdo uhádne tak zase vymýšlí podmínku atd.. Podmínku samozřejmě ostatním neříkají...
Ráďa: hrály jsme jako BezaBeze
Komentáře
Sara: vyzkouším
Táborovky: to je skvělá hra...a člověk může vymyslet různé alternativy
michal.petrtylmichal.petrtyl: Je to super hra. Hrál jsem to se svým bratrem a on na to nemohl přijít. :)
Kačka: My to hráli jako že existuje loď Beza bezi a musíme zjistit, kdo, nebo co může na palubu. Na konci názvu je tudíž A a ne E.
lída pero.: ELIŠKO WTF......?????????????????????????????????????????
TY SEŠ PECKA
Lenka: My hráli obdobnou ve stylu "Standa jede na hory a bere si sebou, . . ." - pravidlo je, že to, co si Standa bere s sebou na hory musí začínat na písmeno, jímž začíná křestní jméno spoluhráče sedícího po levé ruce. Hráli jsme to asi v 20 lidech a vydrželo nám asi 6 hodin, ani po té době to někdo nepochopil. Během hry se mění i místa jednotlivých hráčů, to určuje ten, který zná pravidla:-)
Kačenka: Vždycky jsem to znala jako alkoholovou hru :D Nikdy mě nenapadlo, že to můžu hrát s dětmi na schuzkách :D Tak dneska zkusíme..
Honza: Není pravda, že pokud někdo hru zná tak nemá cenu. Daný hráč pořád musí přijít na ono pravidlo, tzn. zkoušet jednotlivé varianty apod.
Eliška: No to je pecka!Už se těším až si jí zahrajem!:-)
BeyBee: Je to dobrá hra...🐌
kot: vypadá dobře