www.hranostaj.cz
Kamasutra
73%21 hodnocení
Počet hráčů: od 4
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pro zasmání
Akrobatická hra pro dvojice. Nebezpečí zauzlování.
Tuto hru je zajímavé hrát v koedukované skupině:)
Slouží především k pobavení. Doporučujeme hrát jen v důvěrně známé skupince hráčů.

Nejprve je třeba připravit si lístečky s různými částmi těla. Například:
Levý / pravý kotník, l/p koleno, l/p ruka, l/p loket, l/p rameno, l/p bok, břicho, čelo, hlava, záda, ehm... hýžďové svalstvo atp. U těch l/p myslím jednou levý, podruhé na jinou kartičku pravý.

Nastupuje dvojice hráčů (buď jedna, nebo více současně). Je dobré, aby byli na měkkém, protože téměř vždy skončí na zemi ve zkroucené poloze.

Vedoucí losuje vždy dva lístečky s částmi těla. Úkolem herní dvojice je navzájem se dotknout se a zůstat v dotyku na oněch místech těla. Který z dvojice poskytne kterou z dvojice míst, to je z počátku jedno, později již nebývá moc na výběr. V každém kole jde vždy o jediný dotyk, ne o oba dva možné. V prvním kole se tedy hráči dotýkají na jednom místě, ve druhém již na dvou, ve třetím na třech...

Dvojice se při přestavování po nově vylosovaném páru lístečků může na 30 sekund 'rozpadnout', aby změnila pozici a zahrnula do ní i nový dotyk. Po těchto 30 sekundách však musí opět zaujímat pozici s předepsanými body dotyku, jinak skončila.

Pro lepší obměnu je možné vylosovat pro každou dvojici lísteček, který pak kromě určení dvou částí těla musí být mezi těly v bodu dotyku držen tak, aby nespadl.

Skóre dvojice tvoří počet kol, po kterých se udržela ve hře. Pokud je dost hráčů, více dvojic hraje současně a vyhrává ta, která vydrží nejdéle.
Alternativní pravidla
Janina: My to hrajeme, tak že ti dva mohou i spadnout a lehnout si. Až sami uznají, že již nezvládnout další lísteček hra končí. Doporučuju nažhavit foťáky...:)
Bulhy: Nebo je lepsi ty listecky davat na ty stejna mista (mezi leve kotniky,...) to je vetsi sranda a hraje se dokud nejaky listecek nespadne:)
zub: Na rádcováku jsme to hráli ve trojicích tak, že ses dotýkal s jedním člověkem třeba ušima, s duhým kolenama a ti dva další ještě nevzajem třeba břichem. Většinou to je zajmavé.
Komentáře
Višeň: Chtěla bych se zeptat, jestli vylosované části těla se vracejí zpět do "klobouku" nebo se dávají už mimo hru. Děkuji
Lenka: Super hra. Hrajeme ji rádi opakovaně. Trochu jsme to ztížili a určujeme, který z dvojice je jednička a který dvojka. Pak první vylosovaný lísteček je část těla jedničky a druhý část těla dvojky, kterýma se mají dotknout. Pokud se rozpadnou, je na nich, jestli se znovu spojí, nebo jestli boj vzdají.
Ťapa: je to perfektna hra v druzina mala velký úspech :D
nevim: nechapu tu hru
Jaj: Vážně super hra!! Hráli jsme ji s roverama.. Největší sranda byla, když drahé polovičky dotyčných viděly fota=D
Verča: TAky jsme to hráli... docela sranda
Milan: No vypadá to opravdu dobře. Asi to vytáhnu na nějaké roverské akci:)
Paťa: no vyzerá to zaujímavo, za pokus to, myslím, stojí ;)
Da: jaxi ji mohla hrat sama lupYc: ??:)
Heuča: Někdy je lepší kartičku napsat rovnou s oběma místy, např. hlava-zadek, levý loket-pravý kotník,...a kartičku držet na místě spoje. Vyhrává ta dvojice, která udrží nejvíce kartiček, aniž by spadly na zem.
Zelená mrkev: musíš se víc snažit Květáčku :-D
lupYc: Super hra... Hrala sem ji sama a sama sem ji pozdeji taky poradala - oboji ma sve kouzlo a vsichnis e u toho vzdycky pobavi:)))) Vid, Okoune:)
KlíštátkoKlíštátko: Fakt skvělá hra...Vřele všem doporučuju...
Alky: Tohle je opravdu úžasná hra. Hráli jsme ji už mockrát. Výborně (a důvěrně) při ní poznáte ostatní:)
Květák: Škoda že na tohle nikdy neseženu účastníky...