www.hranostaj.cz
Netušící Pasta
79%8 hodnocení
Počet hráčů: od 6 do 30
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíDo místnostiNa venDo terénuNa cestuK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníSlovníNa inteligenci / paměťMorální / sociálníSeznamovacíTáborový den / hra na pozadí
Znát kamarády jménem je jasná věc, ale co když musíš vědět i jejich vlastnosti?
Hra je vhodná prostě pro zasmání, jako okořenění jiného programu či jako seznamovačka pro hráče, kteří se už trošku znají (aspoň jménem).

Hráči si posedají do kroužku a každý dostane úkol vymyslet jednu vlastnost, která ho nejlépe popisuje. Tuto vlastnost si dá před své jméno či přezdívku a představí se ostatním hráčům (např. Výmluvný Max, Ukecaná Škubka...). Objeďte 2-3 kolečka a případně si zahrajte nějakou jednoduchou seznamovací hru (např. Upír), aby hráči měli možnost zapamatovat si celá jména všech ostatních.

A pak to začne. Hráči se odteď musí navzájem oslovovat svými plnými jmény (vlastnost + jméno/přezdívka). Pokud nachytáte jiného hráče, který spletl oslovení, získáváte bod. Hrajte, dokud to hráče baví (cca 30-60 minut). Na konci vyhlaste, kdo získal kolik bodů. Body můžete použít v nějaké další hře, v oddílovém bodování atd.

U starších můžete připojit krátkou reflexi: "Proč jste si zvolili zrovna tuhle vlastnost?", Zeptat se ostatních hráčů, jestli by pro vás vymysleli nějakou výstižnější...
Alternativní pravidla
Niky: Na stejné písmeno to hraje většina lidí, ale potom se málokomu podaří najít vlastnost, která ho skutečně charakterizuje. Někdy se i stane, že je vůbec obtížné najít pozitivní vlastnost, která nejde úplně mimo.
KlároušKlárouš: My to hrajeme i tak, že vlastnost musí začínat na první písmenko svého jména/přezdívky ... Třeba koktavá Klára,magická Míša.
Děti a hlavně ty menší si to potom pamatují lépe :)