www.hranostaj.cz
Mafie alias městčko palermo usíná
50%1 hodnocení
Potřeby: nic
Počet hráčů: od 5 do 15
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředí
Charakter hry:
mafie se snaží zabít občani občani se snaží popravit mafiji a neutrálové mají svuj vlastní cíl která skupina bude vašim osudem?
Autor nebo zdroj: městečko palermo
Na začátku hry se určí vypravěč potom včichny ostatní hráči usnou a vypravěč uřčí tyto postavy poklepáním na záda : dva mafiány,detektiva,doktora,psychopata,lovce,hloupý honza,zrádce a čarodejnici,zbytek jsou normální občani.
Postavy se dělí do tří kategori a to zlá(mafie) hodná (město) a neutrální neutrální mají svuj vlastní ukol. Hodné role jsou : detektiv,občani,lovec.Zlý role : mafiáni,zrádce.Neutrální role :psychopat,hlupý honza ,čarodejnice. Každá postava (kromě občanu) má svoji schopnost : detektiv - každou noc se muže zeptat vypravěče jestly daný hráč je mafian nebo ne ,doktor - každou noc dokáže někoho vyléčit pokud je daný hráč napaden mafii nezemře doktor jen jednou za hru muže oléčit sebe,lovec - když zemře muže vybrat hráče který zemře s ním,mafian - každou noc se s kolegama muže dohodnout koho zabijou (jen jednoho člověka),psychopat - když ho někdo navštíví (i detektiv i doktor i čarodejnice)tak
ten kdoho navštívil zemře (za ukol ma zustat posledni ve hře)hloupý honza - nemá specialní schopnost jen ma za ukol být pověšen,zrádce - ví kdo je mafije dělá jako že je normální občan ale je z mafiji mafiáni ale neví kdo je zrádce,čarodejnice - jednou za hru muže někoho vylečit nebo zabit ma za ukol zustat poslední ve hře.Poté vypravěč všechny noční role vyvolá aby udělali svou speciální schopnost.Hra končí ve chvíl kdy někdo (kromě hloupýho honzy)splní svuj ukol.Hra má jěště dvě rošíření.Když někdo umře at už zabitím v noci nebo pověšením vypravěč nesmí nikomu říkat jakou roli měl tento hráč!(k
romě šamana)

První rošíření strašidelé město
obsahuje tyto role:vlkodlak když navšíví někoho zabije všechny ty které taky danýho hráče navštívili (u mafije nahodně jen jednoho zabije určí vypravěč)
šaman - je z městem a ví jakou roli má ten který byl zabit (ostaní to neví)
milenci - jedna dvojice holka a kluk když jeden z nich zemře zemře i druhý.


Druhé rošíření záhady města
obsahuje tyto role:
Dědeček - každou noc nějakemu hráči určí postich jako je : nemuže hlasovat nemuže mluvit nebo nemuže provádět svoji schopnost (jestly nějakou má) postihy však platí jenom jeden den (jedno kolo)
vězen - nemuže umřít a nemuže hlasovt(nikdo se do vězení nedostane)
Duch - každou noc jednoho hráče muže vystrašit to znamená to že hraáč tu noc nemuže být zabit ale příští den nemuže dělat nic.


Komentáře
Pampeliška: Bylo by lepší se předem podívat, jestli tady na Hranostaji už hra, kterou chceš přidat, není. Třeba tahle tady je i se spoustou rozšíření, takže si ty tvoje mohl napsat k ní jako alternativní pravidlo.
jindrich.majer5@seznam.cz: Jinak když by se vám hra líbila tak bych udělal i více rošíření stačí říct.B-)