www.hranostaj.cz
Vlci z Wall street
75%4 hodnocení
Potřeby: papíry, kreslicí potřeby, papírové bankovky nebo jiné platidlo
Počet hráčů: od 20 do 100
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na ven
Charakter hry: PohybováHoničkaChodička / strategickáNa inteligenci / paměťNa postřeh / šikovnost
Trh nikdy nespí
Autor nebo zdroj: Vlk z Wall street
Založte trh s akciemi. Trh s akciemi je skutečně různorodý, prodávají a kupují se na něm akcie všech možných firem od výrobců pomerančové šťávy přes producenty toaletního papíru až po zlatonosné doly. Akcie každé firmy má osobitý design neboli obrázek (signaturu) a tu je potřeba co nejvěrněji napodobit. Oddíly se rozdělí na prodejce falešných akcií (Vlky Wall streetu) a padělatele (padělatelskou dílnu). V určité vzdálenosti od padělatelských dílen je samotný trh s akciemi kam budou „vlci“ své padělky chodit prodávat a smlouvat s makléři (vedoucí) o ceně nebo se přizpůsobí vyhlášenému kurzu. Makléř posoudí „pravost“ akcie a její kvalitu a podle toho vyplatí peníze nebo akcii zcela odmítne. Čas od času vyhmátne falešnou dílnu či případného "vlka" chytne policista a zaplatí se pokuta. O počtu padělatelů a vlků si každá rodina rozhoduje sama.

Samotná hra začíná prvním vyhlášením vykupovaných akcií od makléřů. Záleží na fantazii a umu každého oddílu jak hezkou akcii přinese k prodeji. Nejsou žádné předlohy. Makléři se rozhodují na základě vlastního vkusu nebo porovnáváním mezi obdrženými akciemi.

Důležitým faktorem ve hře je doba odkupu vyhlášených akcií. Cena akcií od vyhlášení může různě kolísat. Během hry si mohou makléři sami volit, jaké akcie vyhlásí, jak dlouho je budou vykupovat a za jakou cenu, případně vyhlašovat poklesy nebo nárůsty cen.