www.hranostaj.cz
Na "Dementy"
80%17 hodnocení
Počet hráčů: od 2
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíDo místnostiNa venNa cestuK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníSlovníNa postřeh / šikovnostHra pro učení či vzdělávání
Hra, při které se pozná, kdo vydrží déle povídat o tématu, které bylo zvoleno, a kdo naopak dříve zmlkne.
Vždy hraje jedna dvojice. Stoupnou/sednou si proti sobě, a každý znich začne mluvit o daném tématu ihned potom, co jim bylo sděleno.
Například: Řekne se "Škola". Hráči můžou říkat vše, co je ve spojení s tímto slovem napadne, např. Ve škole se zvoní. Ve škole se děti učí, a také tam chodí na oběd. Školu nemám rád. Je buď státní nebo soukromá. atd. atd.
Mohou říci opravdu cokoli je napadne, obtížnost úrovně sdělování (heslovitě/ve větách, možná délka pauzy...) či tématu uzpůsobte věku hráčů. Ten, který dříve zmlkne, prohrává kolo. Můžete hrát i jako turnaj, buď tabulkově každý s každým, nebo do pavouka. Hra je skvělá i jako Icebreaker, protože se děti pobaví a například zjistí, kdo je větší kecal ;)
Alternativní pravidla
Jožka: My jsme to jednou hráli kdo vydrží na téma mluvit půl minuty a témata byly na způsobu: Myslíš si, že by měl být skautský kroj jako nástěnka?
Áňa: Použila jsem na schůzce a sešli se tak ukecaný že by to nikdy neskončilo takže jsem dala časový limit cca 3-4 minuty a pak jsem řekla že je to remíza... Prostě moje skautky pusu nikdy nezavřou %-) :-) :srdce: :haha: :haha:
Vojtek: No jde použít i jiná témata, např. skautský slib, heslo, nebo zákon :)
Komentáře
jirka: ve škole se zvoní :D :D
slůňa (kájinka)slůňa (kájinka): Nevím jistě jestli tu hru mám zařadit. V družině máme některý AŽ MOC UKECANÝ HOLKY!!! :haha::haha::cool:
Kata: strasna sranda, kdz se sejdou dva OPRAVDU ukecani lide... :D :D :D