www.hranostaj.cz
Eskymáci
64%12 hodnocení
Počet hráčů: od 10 do 30
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Pro zasmání
Jeden se oblíká, ostatní se svlékají...
Je to hra pro opravdu odvážné hráče.

Ze skupiny se vyberou tři lidi - kapitáni (záleží na počtu hráčů). Hráči se pak rozdělí do tří týmů, a to tak, že kapitáni si ze zbylé skupiny vždy vybírají jednoho, který se přidá do jeho týmu. Nejstarší vybírá prvního hráče, prostřední jako druhý atd.
Pravidla se nesmí oznámit před celkovým rozdělením do týmů, protože potom by mohli hráči vybírat podle množství ošacení.

Když se rozdělí do skupin, vůdce (ten, co si vybíral tým) jako jediný zůstává oblečený, to je Eskymák. Podle počtu hráčů se stanoví limit (nejlépe 2 minuty na hráče), ve kterém si hráči sundávají co nejvíc kusů oblečení a oblékají je na svého Eskymáka. Po uplynutí stanovené doby se začne vyhodnocovat. Jeden vybraný hráč z každé skupiny začne postupně kousek po kousku svlékat z Eskymáka oblečení a jeden z vedoucích počítá kusy. Týmy musí sundávat části oblečení současně, aby nedošlo ke spletení počtu. Kdo bude mít největší počet bodů, vyhrál.

PS.: Ponožky se počítají jeden pár za jeden bod.
PS.: Neplatí sponky, gumičky do vlasů, mobily, nože apod. Jenom oblečení.
Komentáře
jaHanicka: Hráli jsme to se školou na lyžáku, docela komický, protože polovina lidí zůstala ve spodním prádle ( včetně mě ) a druhá polovina si nechala kalhoty. Náš tým vyhrál a pět hráčů dalo dohromady asi 23 kusů oblečení.Síla!!!!