www.hranostaj.cz
Objevil jsem dinosaura
67%2 hodnocení
Potřeby: papír, tužky, pastelky, .... (další pomůcky dle možností, např. polystyren, látka,...)
Počet hráčů: od 4 do 50
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Rukodělková / tvořivá
Děti ve skupinách vytváří dle svých představ vlastního dinosaura.
Děti rozdělíme do skupin nejméně po dvou hráčích. Skupiny následně budou představovat \\\"Týmy odborníků\\\" složené z archeologů, odborného fotografa a dalších postav (dle počtu hráčů ve skupině).
Cílem je vytvořit model, či plastický nákres vlastního dinosaura (je důležité, aby se výsledný dinosaurus co nejméně podobal dosud známým). Jako \\\"odborníci\\\" musí týmy následně svého vytvořeného dinosaura charakterizovat, odpovídají tedy na následující údaje:
Druhový název (česky i latinsky- latina není podmínkou, ale mám zkušenost, že se hráčům vždy podaří vymyslet perfektní název): / Místo nálezu: / Obecná charakteristika( výška, způsob pohybu, ...): / Potrava (masožravec/býložravec):

Délka přípravy závisí na stáří celé skupiny, je to tedy na Vás, jak dlouho je necháte pracovat. Ve výsledku týmy své dinosaury prezentují před ostatními.

Při prezentnaci je důležité tým představit, představit rozdělení rolí a následně popis dinosaura.

BONUS: Závěrečná část prezentace by měla být zakončena prezentací fotografií při objevu dinosaura v podobě \\\"živých obrazů\\\", na kterých musí být všichni členové týmu s výjimkou komentátora (jednoho z členů).