www.hranostaj.cz
Ultimate ninja
79%11 hodnocení
Počet hráčů: od 10 do 30
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa venNa hřištěDo vody
Charakter hry: PohybováPro zasmání
Kdo se chce stát ultimátním ninjou?
Autor nebo zdroj: Tábor na Dračí Skále
Hráči se postaví do kruhu těsně vedle sebe, je dobré si pamatovat, vedle koho stojíte (po kom hrajete). Někdo vykřikne "Who wants to be ultimate ninja?" a na to všichni uskočí do bojové pozice. Ten, kdo křičel začíná hru. Musí jedním pohybem seknout rukou do ruky (od lokte po zápěstí) někoho dalšího, nemusí stát vedle něj. Hráč může klidně skočit. Ten, na koho se útočí může uhnout, ale pouze jedním pohybem a v pozici musí zůstat. Poté hraje další. Když máte useknutou jednu ruku, dáte ji za záda. Když nemáte ani jednu , vypadáváte. Kdo zůstane jako poslední (případně 2) stává se ninjou.
!pozor! postavení v kole se může různě promíchat, pořadí hry se ale nemění!
Alternativní pravidla
Michal: U nás používáme předávání slova jako u šlapané, tedy na koho útočím tomu dávám slovo. Resp nejbližšímu ve směru útoku, neb si pak děti předávají slovo "přes" hráče a spolupracují. Když někoho úplně vyřadím, hraju dále. Dobré to je v momentu kdy někomu beru první život, tak mi může rovnou odseknout zpět živou rukou.
straka: My jako startovací výkřik používáme pouhé "Niin-jaa!" a hraje se jen na ruku ve smyslu dlaně a hřbetu (od zápěstí po konečky prstů).
Perfektní a dynamická hra! :)