www.hranostaj.cz
Mokré vlaječky
67%2 hodnocení
Potřeby: 2 šátky, 2 kbelíky s vodou, uzlovačky či lano, plavky a tolik hrnečků, kolik je hráčů
Počet hráčů: od 5 do 25
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na ven
Charakter hry: PohybováHonička
Jste na táboře, máte zrovna volné odpoledne a je hrozné horko? Přemluvte vedoucí, aby si s vámi zahráli mokré vlaječky...
Začne se tím, že hráči se rozdělí do dvou družstev. Každé družstvo má svůj kbelík s vodou, vlaječku (šátek), který je umístěný v kruhu z uzlovaček a své pole, které jsou rozdělené lanem. Každý si nabere do svého hrnečku tolik vody, kolik uzná za vhodné (ale lepší je si nabrat míň, abyste na svého protihráče nevychrstli celý hrnek vody a plýtvali tak).
Když hra začne, pokoušíte se protihráčům sebrat jejich vlaječku a donést ji do svého pole tím, že vbíháte k nim a snažíte se dostat do kruhu s vlaječkou, který se nachází na druhém konci jejich pole a kde na vás nikdo nemůže vylít vodu. Když vás ale voda zasáhne během běhu, musíte se zastavit a čekat, dokud vás neosvobodí někdo z vašeho družstva tím, že se vás dotkne a vy se můžete zase pohnout. To samé platí pro protihráče i ve vašem poli a vy snažíte se uchránit svoji vlaječku. V kruhu s vlaječkou může být i více lidí najednou a možná se vám povede zmást protihráče. Ochránce (ochránci) vlaječky však nesmí stát v kruhu ale aspoň metr od něj, aby i ostatní měli šanci. Abyste vyhráli, musíte se dostat z kruhu i s vlaječkou v ruce zpět do svého pole. Když vás ale zasáhne voda, vlaječka se vrací zpět do kruhu a vy stojíte na místě, dokud vás někdo neosvobodí. Až se nějakému družstvu povede vzít vlaječku, vyhrává a může se hrát znova.
My ji na táboře hrajeme každý rok a vždycky se úžasně pobavíme. A hlavně osvěžíme.