www.hranostaj.cz
Game of Horns
81%9 hodnocení
Potřeby: Roh, vuvuzela nebo píšťalka, šátky, případně dlouhé lano a papkoule)
Počet hráčů: od 12 do 33
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováPro zasmáníHoničkaBojovka
Doprav svého krále do kruhu, aby mohl zatroubit na roh!
Autor nebo zdroj: Vlastní mysl
Utvoříme kruh s poloměrem alespoň osm metrů pomocí lana nebo šátků. Doprostřed kruhu umístíme roh, píšťalku či vuvuzelu.

Rozdělíme hráče minimálně na tři teamy. Každý team si vybere ze svého středu krále. Král je slepý, ale zároveň velmi mocný. Jako jediný může vstoupit do kruhu a zatroubit na roh (píšťalku atd.). Dále pokud se král kohokoli dotkne, tak daný hráč umírá, ať patří do jakéhokoli teamu. Toto pravidlo neplatí pro jiné krále (nic se nestane), ale platí i pro hráče z vlastního teamu.

Každý team má základnu 50-150 metrů od kruhu, záleží na počtu hráčů. Základny jsou rozmístěny stejně daleko od kruhu a stejně daleko od sebe.

Na povel organizátora vybíhají teamy ze základen a snaží se navigovat co nejrychleji svého krále do kruhu. Pozor na stromy a jiné překážky. Zároveň se mohou hráči snažit zničit ostatní hráče a tím jim znemožnit navigování. Záleží jaký zvolíte bojový systém, my používali kámen nůžky papír (hráč se dotkne/chytí jiného hráče a dají si kámen-nůžky-papír, vítěz žije, poražený se musí oživit). Dobře můžou fungovat i papkoule nebo cokoli jiného. Zničený hráč se může oživit oběhnutím stromu, několika dřepy, je to na vás.

Nikdo z hráčů, kromě králů nemůže vstoupit do kruhu. Hráči ale mohou navigovat krále stojíce na okraji. Král který první zatroubí na roh vyhrává.

Hra je svižná, je dobré jí hrát více kol a střídat krále.
Komentáře
vodníkvodník: Vypadá to dobře, v létě na táboře určitě vyzkoušíme. Díky.