www.hranostaj.cz
Nebezpečená mise
75%4 hodnocení
Potřeby: alespoň 2 vysílačky, ostatní dle fantazie
Počet hráčů: od 2 do 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Nezávislé na prostředí
Charakter hry: PohybováBojovkaChodička / strategickáNa inteligenci / paměť
Adrenalinový zážitek
Autor nebo zdroj: to vymyslel Ježek
Hraje vždy jedna skupina, která se rozdělí na dvě části. Jedni jsou navigátoři, kteří mají k dispozici mapu určitého území nebo budovy a druzí jsou průzkumníci. Důležitým a nezbytným komunikačním prostředníkem je vysílačka. Tou se obě strany domlouvají. Účelem je splnit daný úkol v daném prostředí za co nejkratší čas nebo v časovém limitu. Jediný kdo smí do mapy nahlížet, jsou navigátoři, ti sedí na místě a navigují, aniž by měli přímý vizuální kontakt s průzkumníky. Mapa je jejich hlavním zdrojem informací + to co objeví průzkumníci. Důležitá je stálá komunikace.

Do mapy zakreslete důležité orientační body, umístění indicií, předmětů, nebezpečí, cíle atd.. Průzkum může probíhat za světla nebo i v naprosté tmě bez baterky. V prostoru se samozřejmě mohou objevit i nepřátelé a zbraně, takže se hry může účastnit i více lidí najednou.

Možné motivace, příběhy, zápletky: osvobození rukojmích, najdi a zlikviduj, hledej a pober co nejvíc, dům v karanténě plný zombíků, cizí vesmírná loď, tajný agent v nepřátelském objektu... je toho spousta co se dá vymyslet :)

PS: KDYBSTE TUHLE HRU NĚKDO DOKÁZAL VYLEPŠIT O ONLINE KAMERKY TAK DEJTE VĚDĚT :)