www.hranostaj.cz
Běh důvěry
74%11 hodnocení
Počet hráčů: od 5 do 15
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na ven
Charakter hry: PohybováMorální / sociální
Hráč bez zraku běží proti zdi, ostatní ho včas chytí.
Toto je hra o překonání svých zábran a o sebeovládání. Sami zjistíte, že to vůbec není tak lehké, jak to vypadá.

Jeden hráč si zaváže oči a postaví se tak 30 metrů od pevné zdi. Mezi ním a zdí by neměla být žádná překážka. Ostatní stojí těsně před zdí (s určitou rezervou, tak 2 metry od ní).

Nevidomý hráč se rozběhne proti zdi a musí spoléhat na to, že ho ostatní zachytí a zabrzdí. Neměl by před sebe dávat ruce v ochranném gestu, ale běžet sprintem, jako kdyby běhal padesátku na olympiádě. Chytači musí být zcela zticha, aby nebylo slyšet, jak daleko je nevidomý ode zdi. Měli by být takové fyzické síly, aby byli schopni běžícího zastavit a nezranit jeho ani sebe.

Sami poznáte, že není téměř možné bežet takto plnou rychlostí. Člověku se zdá, že už tam musí být, ale není tomu tak - uběhnutá vzdálenost klame. Podvědomý pud dát si před sebe ruce či zpomalit je velmi silný. Pozorovatelům může přijít velmi komický způsob, jakým se někteří hráči snaží zachovat vysokou frekvenci kroků za co nejnižší rychlosti - skoro, jako by beželi na místě.

A na závěr jedna dobrá rada - opravdu není dobrý vtip hráče naschvál nechytit. Ani na to nenarážejte slovně - kazí to pocit důvery, který nevidomý musí mít v ty, kdo ho zachycují.
Alternativní pravidla
mysuge: Ještě hrajeme "uličku důvěry". Postaví se 2 řady proti sobe a natáhnou ruce tak, aby byly na střídačku (levá z hráče jedné strany a pravá hráče z druhé strany a zase levá hráče z první strany,...)jak říkám na střídačku. dlaněmi se skoro dotýkají ramen toho na druhé staně...když jich takto stojí asi 10,jeden se rozběhne plnou rychlostí do takto vzniklé uličky,vidí. Vtip je v tom, že těsně před obličejem utíkajícího je potřeba zvednout ruku nahoru aniž by se kohokoliv dotkla...je to dost zvláštní pocit když běžíte "proti zdi" která se ale jakop zázrakem těsně před vámi otevírá.:-)
SklenkaSklenka: Je to fakt dobrý na posílení důvěry.). Taky ale není špatné, když se padá do rukou vedoucích z 2 metrové zdi. Člověk musí být rovný jako prkno a otočený tak, aby neviděl kam padá, takže zády k ostatním, a ti, kteří chytají, musí mít trochu sílu v rukách.Není dobré do toho nutit ty, kteří se opravdu bojí...
Muš(ka)Muš(ka): dobráku: to jsou blbé fórky
Dobrak: Nikdo nechyta :o)
Komentáře
TáborovkyTáborovky: Zní to opravdu dobře
Medik: Hráli jsme na táboře, běžel jsem fakt rychle a "kamarád" mi mě praštil loktem do hlavy. Fakt mi to zkazilo na několik dní náladu. Pokud se něco takového stane i u vás, chce to opravdu velkej trest.
radox: da se to hrat i se zebrikem. clovek si vyleze se zavazanyma ocima na zebrik a musi spadnout dozadu tam ho samozrejme chytaji vedouci. mozna uz tu ta alternativa je nevim
colgaccolgac: no tak toi zahrajeme to bude sranda bo u nas nevelka dovera
Ruga: jsme to hrály a naši vedoucí vlítla do pámelníku :o) bžunda...