www.hranostaj.cz
Dej si deset!
73%10 hodnocení
Počet hráčů: od 3 do 99
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíDo místnostiNa venDo terénuNa hřištěNa cestu
Charakter hry: PohybováPro zasmáníSportovníMorální / sociálníTáborový den / hra na pozadí
Zábavná tělovýchovná aktivita na pozadí, která utuží kolektiv a navíc se při ní i zasmějete.
Nejde o typickou hru, ale o dlouhodobou aktivitu na pozadí, která může přerůst až v jistý utužující rituál. Na první pohled to vypadá hloupě, ale počkejte si na výsledky...

Pravidla jsou velmi jednoduchá: jeden hráč řekne druhému "Dej si deset". Oslovený hráč udělá deset kliků a zadavateli úkolu s úsměvem poděkuje.

Hru můžete začít dvěma způsoby:
1. Vysvětlíte pravidla všem hned před začátkem. (spíš pro menší děti)
2. Bez vysvětlování začnete sami nebo s malým počtem lidí a sledujte, jak se výzva "Dej si deset" postupně šíří dál a dál :-)

Pro hru je důležitý vzájemný souhlas - pokud někdo nechce "dělat deset", tak nemusí. Zároveň ale také nemůže nikomu tento úkol zadat.

TIP: Pokud byste měli hodně horlivých zadavatelů, omezte počet výzev třeba na dvě denně.
Alternativní pravidla
krepsy3: My máme na táboře podobný "rituál". Každý kdo se dobrovolně účastní si předem zvolí, kolik čeho bude dělat (menší a slabší si zvolí méně náročných cviků - má jít o zpříjemnění dne a dobrý pocit, že pro sebe něco dělám). Každou hodinu vedoucí, který hlídá čas zapíská "cvičení". Všichni nechají práce a zacvičí si svůj plán. Pak se k práci vrátí. A věřte nebo ne, je to velmi oblíbené a cvičí většina tábora každý rok ;)