www.hranostaj.cz
Vyzvědač v táboře
81%22 hodnocení
Potřeby: Vlajka
Počet hráčů: od 5 do 50
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Nezávislé na prostředíNa ven
Charakter hry: HoničkaNa postřeh / šikovnostTáborový den / hra na pozadí
Pro zpestření delšího odpočinku, nebo práci na táboře
Na dobře viditelném místě ze všech stran se zabodne vlajka - stačí nějaká improvizovaná. Ještě před ohlášením hry se domluvíte s nějakým dobrým běžcem na úloze zloděje - jeho úkolem bude vzít vlajku a doběhnout s ní cca 200 metrů pryč - určitým směrem, např. k lesu. Speciálně mu ale musíte zdůraznit, že až budete vysvětlovat pravidla, musí se tvářit nenápadně, nic nedat najevo - nikdo nesmí vytušit, že je to právě on!

Po jisté době svoláte všechny a oznámíte, že máte v táboře zloděje. V nestřežené chvíli má vytrhnout vlajku ze země a doběhnout s ní na okraj lesa. Když se mu to podaří a při cestě ho nikdo neplácne - nikdo mu nedá babu - zvítězil.

V prvních chvílích se pozornost všech hráčů soustředí na vlajku, ale postupem času i ten nejpozornější, jednou poleví- právě na takovou chvíli čeká zloděj popadne vlajku a uhání co mu síly stačí. Jestliže si někdo všimne, že vlajka chybí začne pořádná honička na uprchlíka. Během hry se k vlajce mohou přibližovat všichni hráči, mohou předstírat, že to oni jsou zloději a tak ostatní zneklidňovat, ale pouze zloděj smí vlajku vytrhnout ze země!