www.hranostaj.cz
Macháček
81%24 hodnocení
Potřeby: 2 kostky
Počet hráčů: od 2 do 50
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníSlovníNa inteligenci / paměťNa postřeh / šikovnostStolní / desková / papírová
jak dobře umíte lhát??
V této hře jde o štěstí a umění lhát, ve hře putují dvě hrací kostky, hráč, který je zrovna na tahu hodí oběma rukama kostky na stůl a nechá je aby nějak spadly, ihned po dopadu kostky zakrývá rukama, tak aby nikdo obsah kostek. Poté se hráč podívá co hodil a sousedovi po pravici sdělí číslo- číslo se řekne tak, že vždy vyšší číslo jsou desítka a menší jednotky, př. 2,5 - padesát dva, 6,5 - šedesát pět, atd.
pokud ovšem hodí dvě stejná číslo jsou to indiáni, př. 6.6 - šest indiánů, 4,4- čtyři indiáni. A ve hře je ještě jedno nejdůležitější číslo- 2.1 - není to dvacet jedna ale Macháček- toto číslo je úplně nejvíce co můžete hodit.
1) Hráč tedy hodí kostkou a řekne číslo, které padlo, hráč po pravici řekne zda věří, že to hodil, nebo nikoliv, pokud hráč řekne "ne" házející odkrývá ruce- pokud tam opravdu ono číslo je, prohraný hráč dostává úkol, př. kliky, otázku, apod.
2) Hráč hodí kost a po pravici řekne ano, hráč který házel kostkou zamíchá v ruce kostky a předá- je jedno jestli tam dané číslo měl, nebo ne- hráč mu věřil- tudíž kostky se předají a hráč, který řekl ano, musí házet, aby byl hod platný musí říct vyšší číslo, než hodil soused ( 31-32-41-42-43-51.... 65-11-22-33-44-55-66-12), pokud hráč hodil menší, než soused musí lhát- a opět hráč po pravici buď věří, nebo ne,atd.
nejnižší je číslo 31, tohle číslo přebije každé jiné číslo, Je to skvělá hra pro dlouhé chvíle, moc doporučuji.
Alternativní pravidla
Maty: je možné hodnoty na kostkách i sčítat ve smyslu 3-5 není 53 ale 8, 6-4 není 64 ale 10 apod. ale je více se mi líbí Vojtkova úprava
Komentáře
Citrón: Dost kompetitivní hra, rozhodně až tak 13+... :D
krepsy3: Jenom nezahlásíš "třicet tři", ani "tři tři", ale řekneš "tři indiání". Mimochodem skvělá chlastací hra :D
Vojtek: Tak je to vlastně úplně stejný postup, jako když hodí normálně číslo- buď lže, nebo mluví pravdu a pokračuje se normálně ve hře- je to stejné, jako když hodíš číslo...
Vašek: A co se děje v případě, že někdo hodí "indiány?"
Maty: mladším dětem a benjamínkům bych to nedával :D