www.hranostaj.cz
Zmrzlé ruce
79%16 hodnocení
Potřeby: pleťové mléko
Počet hráčů: od 4 do 50
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnostiK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníHra pro učení či vzděláváníMorální / sociálníZážitková / inscenačníSeznamovacíRukodělková / tvořivá
Zvýšení pocitu vřelosti, jistoty a intimity. Děti se vzájemně poznávají z dalších stránky a prohlubují vzájemné vztahy. Rozšiřují svůj rejstřík výrazových prostředků.
Děti se rozdělí do dvojic s někým, koho znají poměrně málo a chtěly by ho poznat lépe. Sednou si proti sobě. Představují si, že menší člen dvojice byl dlouho venku za mrazivé zimní noci a má zcela prochladlé ruce. Chlad odstraníme pleťovým mlékem, které však působí jen tehdy,když jej opatrně vtíráno do rukou. Větším dětem kápneme na dlaň několik kapek pleťového mléka a ony je opatrně vtírají. Po dvou minutách si děti vymění role. Pak si povídají ve dvojicích o pocitech při cvičení. Byl ,, léčitel" opatrný, pozorný, či netrpělivý? Jaký pocit měl ,, ošetřovaný?" Má teď ruce teplejší? Která role byla příjemnější?

Zpětná vazba:
Co se mi na cvičení líbilo?
Co bylo pro mne obtížné?
Objevil jsem něco nového na sobě, či na druhých?
Kdo si koho vybral?
Už o mne někdo takto pečoval? Kdo? Kdy?

Pozn:
Cvičení má význam zejména pro ty děti, které v životě zažijí málo něhy. Ty na tento úkol často reagují smíchem a snaží se mu vyhnout.