www.hranostaj.cz
Dvě tváře
79%8 hodnocení
Počet hráčů: od 1 do 7
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Morální / sociálníZážitková / inscenačníSeznamovací
Aktivita, jednoduchá na pochopení. Mírná podobnost s coachingem. Hráči o sobě přemýšlí a organizátor jejich myšlenky mírně směruje svými dotazy.
Autor nebo zdroj: ČCE
Hráč případně hráči si sednou dokola kolem stolu. Každý nafasuje papír a tužku. Mají deset minut na to, aby napsali dva pohledy na svou osobu a svůj život. Jeden co nejpozitivnější a druhý co nejnegativnější. Všechny informace musí být pravdivé. Mohou se zaměřit na to co udělali, co se jim povedlo či nepovedlo, co mají či nemají, nebo to jací jsou či nejsou. A to všechno jak ze stránky materiální, tak ze stránky duchovní.
Když budou zúčastnění hotoví, položí organizátor jednu z otázek na následujícím seznamu (může si samozřejmě otázky upravit, nebo použít úplně vlastní), počká, až si hráči rozmyslí odpověď a položí další. Je jistě zřejmé, že nemusí použít všechny.
Otázky:
1. Nad jakým pohledem se vám přemýšlelo lépe?
2. Liší se prostředí, do kterého jste zasadili pozitivní a negativní pohled na svou osobu? (například, zda se při popisování pozitivního pohledu víc zaměřili na školu či oddíl a při negativním na vlastní povahu).
3. U kterého z pohledů jste se víc zaměřili na minulost, tedy na dávné i nedávné úspěchy i neúspěchy.
4. Vnímají lidé kolem vás víc vaši pozitivní nebo negativní tvář?
5. Která tvář víc ovlivňuje váš život?
6. Jak byste potlačili svou negativní tvář případně posílili tu pozitivní?

Když se zúčastnění nad otázkami zamyslí, bude následovat kolečko. Každý bude možnost se vyjádřit k tomu co si při hře zapsal a zda si něco uvědomil.