www.hranostaj.cz
Toaletní běh
76%14 hodnocení
Potřeby: toaletní papír
Počet hráčů: od 8
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na ven
Charakter hry: PohybováPro zasmání
Kterak pronést rozmotaný toaletní papír přes obydlené území, neroztrhnout jej a nevšímat si zvídavých pohledů senzacechtivých obyvatel.
Hráči se rozdělí na týmy asi po čtyřech. Posléze je každý tým vybaven jednou rolí toaletního papíru - podle značky a kvality se role liší délkou, pro hru je vhodná délka tak 5 metrů krát počet hráčů, pokud je delší, je možné před hrou část odmotat.

Neobvyklou zásilku musí hráči nejprve zcela rozmotat a poté přenést po nějaké předem dané trati, nejlépe v obydlené zóně. Je možné definovat určité překážky, např. obejít autobusovou zastávku. Papír se nesmí dotknout země a každý člen týmu by se měl dotýkat jen na jednom místě (dejme tomu na jediném metru délky). Pokud se papír přetrhne, jeden hráč jej "spojí" tím, že se přesune a drží obě části na jejich koncích u sebe, a tým dostane nějaké ty trestné sekundy (podle délky a náročnosti trati).

V cíli pak hráči musí papír zase smotat, a to co nejkvalitněji. Čas se stopuje v okamžiku, kdy rozhodčímu odevzdají zase roličku, ačkoliv o drobek méně úhlednější. Mimo rychlosti běhu opravené o trestné sekundy za počet roztržení se hodnotí ještě kvalita srolování.
Komentáře
Monca: Dnes sa to chystam dat deckam na spolci, pridam ze musia absolvovat aj jazdu tramvaji :)
Jája: zkuste to v dešti, aby team nachytal na toaleťák co nejmíň kapek... taky sranda :-)
Tonda: Zní to tak lákavě, že to dnes musím zkusit na schůzce :)
Kešav: Co kdyby sme vzali oddíl , počkali až půjdeš na WC vlítli tam a začali se tlemit......příjemný co ....to jsme prostě mi skauti :)
KačerKačer: To už zavání hrou Emila Koblihy, tohle jsme prostě my, skauti :) Na kraviny to jo :) Mi to připomíná tu akci, kdy skupinka skautů na "teď" se upřeně zadívá na přední kolo auta projíždějícího auta a nejlíp když začnou ukazovat rukou ... %-)