www.hranostaj.cz
Indiálnský fotbal
50%3 hodnocení
Potřeby: dlouhé lano, 2 obruče (nebo dvě kratší lanka), 2 předměty (úplně cokoliv)
Počet hráčů: od 10 do 40
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováSportovníBojovka
Nemá to s míčem co dělat.
Autor nebo zdroj: tělocvikář na ZŠ
Na tuto hru budeme potřebovat hřiště, nebo velký prostor. Také dvě obruče a 2 předměty.

Děti rozdělíme na dva týmy. Každý tým má svou půlku hřiště, na které se smí bez omezení pohybovat. Součástí každé půlky je obruč a v ní předmět. Obruč je umístěna na koncích hřiště, aby to bylo co nejdál od středové čáry (dlouhého lana). Úkolem hráčů, aby se někdo z vlastního týmu dostal do hracího pole protihráče a nebyl chycen. Kdyby však byl chycen, znamenalo by to, že musí setrvat na místě do doby, než ho někdo z jeho týmu zachrání. To se dělá tak, že hráč k němu doběhne a dotkne se ho rukou. Pak se společně musí vrátit na svou polovinu hřiště a můžou ve hře pokračovat. (Vychytávka - když se zachránění a zachránce vrací na svou polovinu hřiště, můžou mít zvednuté ruce nad hlavu a nikdo je nebude chytat.)

Váš tým vyhraje, pokud se někdo z vašeho týmu dostane do obruče protihráče a zvedne předmět nad hlavu. Pokud stojíte alespoň jednou nohou v obruči, nemůžou vás protihráči chytit. Pak hra končí. Délka hry se nedá učit, záleží na počtu hráčů v týmu, na taktice, na velikosti hracího pole,... Většinou jedna hra trvá do 3 minut, ale děti si jí rády zopakují a vymýšlí nové taktiky.
Alternativní pravidla
HobitHobit: S touto hrou jsem se setkal , jen s tím rozdílem, že každý tým měl na konci pole předmětů pět. Pokud se člověk dostal až na konec nepřátelského pole, jeden předmět i vzal a donesl ho svému týmu. Hrálo se dokud nebyl jeden tým bez předmětů,