www.hranostaj.cz
Spravedlivá vybika
63%4 hodnocení
Potřeby: míč
Počet hráčů: od 8 do 30
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováSportovníBojovka
Je to upravená vybika, do které se musí rovnoměrně zapojit všichni hráči a všichni si tak zahrají.
Autor nebo zdroj: http://junak.cervenepecky.cz/hry/show.php?num=676
Hráči se rozdělí na 2 týmy a vymezí se jedno společné území cca 10x10m. Úkolem týmu je vybít všechny z druhého týmu. V rámci týmu si hráči mohou přihrávat, ale s míčem se nesmí dělat kroky. Když chce někdo bít, musí mít nabito. Pokud má některý tým už jen 2 hráče, mají tito nabito pořád. Poslední hráč má také nabito pořád a navíc může udělat 10 kroků s míčem (pak musí hodit). Když je někdo vybitý, míč získává jeho tým.

Nejdůležitější pravidlo: Pokud hráč někoho vybije nesmí pak sám bít do té doby, dokud je ve vlastním týmu někdo, kdo ještě nikoho nevybil. V momentě kdy každý v týmu už někoho vybil, může zase každý bít od znova. To znamená, že nejlepší hráči nemůžou vybíjet pořád, ale musí pak nahrávat těm, kdo ještě nikoho nevybili. Je to pak i hodně o taktice.

Hra začíná tak, že se mezi hráče vyhodí míč do vzduchu, ale pozor, je rovnou nabitý, kdo se ho pokusí chytit ye vzduchu a spadne mu, tak je vybitý.
Komentáře
DeHa: Ve škole mě při těláku vždycky štvalo, jak vybíjeli dva tři lidi z týmu a zbylých osm stálo vzadu a podávalo balóny...