www.hranostaj.cz
PENTA-PET
78%16 hodnocení
Potřeby: 6 PET láhví, maggi, sůl, cukr, voda z okurek, česnek, voda, dva stoly, hrníček/sklinka.
Počet hráčů: od 2 do 99
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa venK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníNa postřeh / šikovnostZážitková / inscenačníTáborový den / hra na pozadí
Hra určená pro lidi s trošičku odolnějším žaludkem (žádných megablivajzů se nebojte) Je jedno kde ji hrajete, ale vždycky se zabavíte!!
Autor nebo zdroj: Sk!UP!inka Oldřichovice
Příprava hry
Předem si na hru připravíme 6 PET láhví, do 4 z nich nalijeme nějaké hnusy (musí se dát vypít), u nás se osvědčila voda s česnekem, voda s maggi, 3 dny vylouhovaný čaj (hořký) nebo třeba obyčejná voda se solí a voda z nakládaných okurek. Protože se hra jmenuje penta-pet je třeba přidat ještě poslední láhev a to by mělo být něco dobrého .. třeba Kofola. Poslední Pet láhev nalijeme do 1/4 vodou tak aby se s ní dal dobře dělat bottle-flip (vysvětlím později)

Poté je třeba připravit místo, kde se hra bude hrát, nejlépe s nízkým stropem. Teď se musí vzít stůl a přirazit ho ke zdi. na něj postavíme 5 láhví s hnusy + 1 dobrou. Odkrokujeme od stolu 6 kroků (záleží jak náročné to chcete mít). Dále v té vzdálenosti postavíme další stůl, na který položíme poslední PETku.

Průběh hry
hráči se postaví za prázdný stůl do řady za sebe.
Začínající hráč uchopí Pet láhev a \\\\\\\"spodem\\\\\\\" jí hodí na zbytek pet lahví.
Pravidla jsou jednoduchá. Co shodíš, to piješ.
Pokud hráč strefí 4 pet láhve, musí se z každé napít (1 lok).
Aby to nebylo jenom tak nudné za každou shozenou láhev udělá hráč od stolu 1 krok (bez skoku) ke stolu od kterého začínal. Jakmile odkrokuje zůstane na místě, veme PETku a udělá bottleflip (hod PETKOU tak aby udělala salto a skončila na stole stát) na ten stůl od kterého začínal. Pokud se mu to nepovede, nic se neděje a hraje další hráč, pokud ano tak ten hráč co je po něm v řadě, musí vypít polovinu hrníčku pítí, které mu vybere hráč který udělal bottleflip.


poznámka
někdy se dává deska za těch 5 flašek, aby mohla být možnost shození všech 5. To je potom výbuch emocí když někdo trefí desku a zrovna se to povede a deska spadne a povalí všechny flašky.

Komentáře
TotallyNotFakePerson: Ahoj junáci a junačky! Velice povedená hra. Na našem tradičním chemickém táboře se to opravdu chytlo a děcka to moc bavilo. Určitě doporučuji s tekutinami více experimentovat, čím větší apsurdita tím větší napětí a zájem. Ovšem po jednom incidentu jsme museli uzamknou spižírnu s ředidly. Některé děti jsou opravdu vynalézavé. Ještě jednou super hra! Zatím to nejlepší co jsem zde viděl!
Sokolice123: Vyzkoušeli jsme to na schůzce a děti to velmi chytlo.. Díky BAŇAŇÁ
Karlos22: Skvělý nápad. Pro mě nejoblíbenější hra
Miroslav: Dobrá hra pro lidi se silným žaludkem.
PetrPetr: Já moc silny zaludek nemam , ale taky jsem to nejak s detmi zvladl :)
Mirek St.Mirek St.: Ahoj tady Mirek. Velmi povedená hra ,ale děti mě ji nutí hrát také... není nějaká verze kde by se to dalo dětem zakázat ?? Mirek
BAŇAŇÁBAŇAŇÁ: Ahoj, to už je na vaší fantasii, ale jestli nechcete hru hrát, je nejlepší dělat jakože "moderátora" to znamená že budete vysvětlovat pravidla a hlídat hru = prostě tam poskakovat a řídit to :D pokud vám to půjde dobře, děti to bude bavit a vůbec si nevzpomenou, že byste mohl hrát také.
Mirek St.Mirek St.: Díky za radu. Snad to nějak vyřeším a ty naše bobříky "umoderuji" . s pozdravem Mirek