www.hranostaj.cz
PENTA-PET
78%17 hodnocení
Potřeby: 6 PET láhví, maggi, sůl, cukr, voda z okurek, česnek, voda, dva stoly, hrníček/sklinka.
Počet hráčů: od 2 do 99
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa venK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníNa postřeh / šikovnostZážitková / inscenačníTáborový den / hra na pozadí
Hra určená pro lidi s trošičku odolnějším žaludkem (žádných megablivajzů se nebojte) Je jedno kde ji hrajete, ale vždycky se zabavíte!!
Autor nebo zdroj: Sk!UP!inka Oldřichovice
Příprava hry
Předem si na hru připravíme 6 PET láhví, do 4 z nich nalijeme nějaké hnusy (musí se dát vypít), u nás se osvědčila voda s česnekem, voda s maggi, 3 dny vylouhovaný čaj (hořký) nebo třeba obyčejná voda se solí a voda z nakládaných okurek. Protože se hra jmenuje penta-pet je třeba přidat ještě poslední láhev a to by mělo být něco dobrého .. třeba Kofola. Poslední Pet láhev nalijeme do 1/4 vodou tak aby se s ní dal dobře dělat bottle-flip (vysvětlím později)

Poté je třeba připravit místo, kde se hra bude hrát, nejlépe s nízkým stropem. Teď se musí vzít stůl a přirazit ho ke zdi. na něj postavíme 5 láhví s hnusy + 1 dobrou. Odkrokujeme od stolu 6 kroků (záleží jak náročné to chcete mít). Dále v té vzdálenosti postavíme další stůl, na který položíme poslední PETku.

Průběh hry
hráči se postaví za prázdný stůl do řady za sebe.
Začínající hráč uchopí Pet láhev a \\\\\\\"spodem\\\\\\\" jí hodí na zbytek pet lahví.
Pravidla jsou jednoduchá. Co shodíš, to piješ.
Pokud hráč strefí 4 pet láhve, musí se z každé napít (1 lok).
Aby to nebylo jenom tak nudné za každou shozenou láhev udělá hráč od stolu 1 krok (bez skoku) ke stolu od kterého začínal. Jakmile odkrokuje zůstane na místě, veme PETku a udělá bottleflip (hod PETKOU tak aby udělala salto a skončila na stole stát) na ten stůl od kterého začínal. Pokud se mu to nepovede, nic se neděje a hraje další hráč, pokud ano tak ten hráč co je po něm v řadě, musí vypít polovinu hrníčku pítí, které mu vybere hráč který udělal bottleflip.


poznámka
někdy se dává deska za těch 5 flašek, aby mohla být možnost shození všech 5. To je potom výbuch emocí když někdo trefí desku a zrovna se to povede a deska spadne a povalí všechny flašky.

Komentáře
Vítek Vlček: Ahoj, vypadá to fakt super, jenom mi pár věcí není jasných. 1) flaška, kterou se hází na ostatní, je taky ta na bottleflip? Pokud jo, jak se dá shodit plná petka pití tou poloprázdnou? 2)Ty flašky jsou normálně v řadě, nebo třeba jako při kuželkách? Není mi totiž jasný, jak by se jich pak dalo shodit víc naráz. A nesnaží se dečka kvůli tomu, že se pije za to, co člověk strefí, házet schválně vedle, aby nemusely nic pít? Dík
BAŇAŇÁBAŇAŇÁ: Ahoj ! jsme rádi, že se hra líbí 1) flaška, kterou se hází na ostatní není na bottle flip (poškodí se totiž házením) + prázdná petka nemá problém shodit plnou. 2) Flašky jsou v řadě - opravdu není problém jich strefit více najednou (více záleží na vzdálenosti od stolu a házecího pole 3) Děcka tuhle hru milují, jsou totiž trošku škodolibé a proto jsou do toho risku. Mají totiž šanci "potrestat" toho za nimi, i když malou. Kdybys měl nějaké další dotazy klidně se ptej
TotallyNotFakePerson: Ahoj junáci a junačky! Velice povedená hra. Na našem tradičním chemickém táboře se to opravdu chytlo a děcka to moc bavilo. Určitě doporučuji s tekutinami více experimentovat, čím větší apsurdita tím větší napětí a zájem. Ovšem po jednom incidentu jsme museli uzamknou spižírnu s ředidly. Některé děti jsou opravdu vynalézavé. Ještě jednou super hra! Zatím to nejlepší co jsem zde viděl!
Sokolice123: Vyzkoušeli jsme to na schůzce a děti to velmi chytlo.. Díky BAŇAŇÁ
Karlos22: Skvělý nápad. Pro mě nejoblíbenější hra
Miroslav: Dobrá hra pro lidi se silným žaludkem.
PetrPetr: Já moc silny zaludek nemam , ale taky jsem to nejak s detmi zvladl :)
Mirek St.Mirek St.: Ahoj tady Mirek. Velmi povedená hra ,ale děti mě ji nutí hrát také... není nějaká verze kde by se to dalo dětem zakázat ?? Mirek
BAŇAŇÁBAŇAŇÁ: Ahoj, to už je na vaší fantasii, ale jestli nechcete hru hrát, je nejlepší dělat jakože "moderátora" to znamená že budete vysvětlovat pravidla a hlídat hru = prostě tam poskakovat a řídit to :D pokud vám to půjde dobře, děti to bude bavit a vůbec si nevzpomenou, že byste mohl hrát také.
Mirek St.Mirek St.: Díky za radu. Snad to nějak vyřeším a ty naše bobříky "umoderuji" . s pozdravem Mirek