www.hranostaj.cz
Imigrační úřad
77%11 hodnocení
Potřeby: připravené dotazníky
Počet hráčů: od 2
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Do místnosti
Charakter hry: Morální / sociální
Vyplňování dotazníku za partnera, následuje prohození a konfrontace
Autor nebo zdroj: můj vlastní výmysl
Hra postavená na principu postupu imigračních úřadů v případě smíšených manželství, který má za cíl odhalit sňatky uzavřené kvůli získání trvalého pobytu (úředníci kladou manželům odděleně stejné otázky a následně porovnávají odpovědi).
Utvoří se dvojice, které obdrží 4 exempláře stejného dotazníku (otázky typu: oblíbená barva, měsíc v roce, kniha, film, nenáviděný společenský problém / domácí práce / činnost / jídlo, největší životní úspěch, plány do budoucna... co si tam napíšete, to tam bude, obtížnost otázek doporučuji volit podle toho, jak moc se lidé v kolektivu znají či ne). Hráč vyplní jeden dotazník sám za sebe, druhý vyplní za svého partnera (jak by to asi vyplnil jeho protějšek). Následně si dotazníky prohodí: dozví se správné partnerovy odpovědi a zároveň zjistí, jak moc je ten druhý zná / nezná.

Cílem hry je uvědomit si, jak málo známe lidi, které považujeme za své blízké.
Alternativní pravidla
Anežka: dobré je hrát to se všemi dohromady: každý podepíše svůj papír, pak jej pošle do prava.
Vedoucí začne postupně říkat otázky (př. viz nahoře). Po kažé otazce se papír posouvá vždy o jedno do prava. Výsledkem je, že každý hráč odpoví na jednu otázku týkající se každeho z ostatních spoluhráčů. Dobré je, aby se hráči při hře nevybavovali, každý odpovídá podle svého úsudku. Po jednom kole by se papíry měly logicky vrátit svým majitelům. Poté se jede po otázkách a každý hráč přečte odpoveď, kterou mu tam někdo napsal a pak řekne svou správno. Cílem je zjistit jak se známe mezi sebou navzájem
Komentáře
niki.vasicova@seznam.czniki.vasicova@seznam.cz: Páni tak tahle hra fakt nemá chybu:10:je naprosto ůžasná:tralala::tralala:myslím si že to na mém táboře který vedu určitě zkusím.:srdce:moc děkuji za geniální nápad:10:
Danka: Bezvadná hra, moc jsme se u ní nasmáli a děcka to bavilo! Důležité je mít dobře a vtipně nastavené otázky. Hráli jsme opravdu formou úřadu, kam potom dvojice přišla před soc. pracovnici a musela obhajovat jednotlivé otázky. Kamenná tvář úřednice nemá chybu :pozor::jupi:%-)