www.hranostaj.cz
Pacman
83%1 hodnocení
Potřeby: +-20 míčků, 4 červené míčky, píšťalka, stopky
Počet hráčů: od 4 do 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na sníh
Charakter hry: Pohybová
Světoznámá arkáda přenesená do interaktivní verze
Autor nebo zdroj: inspirace k vytvoření: http://drobek.mysteria.cz/deti/hry/zima.html
Všichni známe Pacmana. Žlutého hrdinu, který se honí labyrintem za žlutými puntíky a musí se vyhýbat duchům. V téhle hře je to velmi podobné.

Na začátku vyšlapeme do sněhu na prostoru asi 20x30 metrů bludiště. (Ano do sněhu. Ještě jsem nevymyslel způsob jak labyrint vytvořit jinak jednoduše). Do labyrintu nahážeme papírové koule. 4 červené koule dáme do různých rohů labyrintu. Ty představují velké blikající puntíky. Určíme 1 Pacmana a 2 duchy. Ještě budem potřebovat jednoho organizátora, který bude pískat a stopovat časy.

Na začátku vyšle organizátor 1 hráče (Pacman). Ten začne do tašky sbírat míčky (body). Pacman musí jít volným krokem. Nesmí utíkat. Po 5 sekundovém intervalu vypouští organizátor duchy. Duchové jdou pomalou chůzí.

Cíl je jasný, Pacman se snaží nasbírat co nejvíc koulí, než ho chytí duchové. Když sebere červenou kouli, role se na 15 sekund obrací a Pacman honí duchy. Organizátor mu to stopuje a po vypršení limitu zapíská a role se vrací zpět. Pokud Pacman v 15 sekundovém intervalu ducha chytí, vrací se duch na začátek labyrintu a po 5 sekundách znovu vstupuje do hry.

Nás bylo na schůzce víc, tak jsme se prostřídali a ostatní fandili.
Komentáře
Hana Bohuslavová: Napadlo mě udělat bludiště z výrazně barevného lana, nebo něčeho podobného, aby to bylo hlavně vidět.