www.hranostaj.cz
Školka se švihadlem
67%1 hodnocení
Potřeby: švihadlo
Počet hráčů: od 1 do 10
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénuNa hřiště
Charakter hry: PohybováSportovní
skákání přes švihadlo/10 úkolů
Autor nebo zdroj: zlobidlo.cz
Skákat přes švihadlo se naučí spousta dětí již v předškolním věku. Není na tom nic těžkého a vaše ratolesti ve skákání určitě podporujte, protože si posílí svaly a zlepší koordinaci celého těla.

Při výběru švihadla myslete na to, že by mělo mít správnou délku právě pro vaše dítě. Vyzvěte ho, aby dalo nohy k sobě a postavilo se na střed švihadla. Konce napjatého švihadla by měly dosahovat až k ramenům. Důležitá je také správná technika - veďte dítě k tomu, aby se nehrbilo, aby tělo drželo vzpřímeně. Pohyb musí vycházet především z loktů a ze zápěstí, nikoliv z ramen. Nezapomeňte taky na vhodnou obuv a terén, kde bude dítě skákat.

Pro nácvik skákání přes švihadlo je možné využít řadu postupů. Nám se osvědčil následující: Začínali jsme tzv. kolébkou. Výchozím postavením je uvolněný postoj, nohy u sebe. Ruce jsou podél těla, pokrčeny v loktech. V první fázi (švihadlo je před tělem) přeneste váhu na kotníky, zvedněte špičky od podlahy a přemístěte pod ně švihadlo. Přesuňte váhu na špičky, zvedněte kotníky od podlahy a otáčivým pohybem vycházejícím z pokrčených loktů a uvolněných zápěstí přesuňte švihadlo dozadu, za tělo. Následně celý pohyb opakujte. Po zvládnutí tohoto základního pohybu postupně zrychlujte a přejděte do mírných snožných poskoků. Pak zkuste skákání po jedné noze, po druhé a ti nejšikovnější určitě zvládnou časem i \"vajíčko\".

A teď ona slibovaná školka se švihadlem:

10 × přeskočte švihadlo snožmo
9 × přeskočte švihadlo střídavě pravou a levou nohou
8 × jen pravou nohou
7 × jen levou nohou
6 × přeskočte snožmo se zkříženýma nohama
5 × snožmo, ale točte švihadlem dozadu
4 × přeskočtě pravou nohou, švihadlem točte dozadu
3 × levou nohou, švihadlem točte dozadu
2 × střídavě pravou, levou nohou, švihadlem točte dozadu
1 × vajíčko - ruce jsou před tělem zkřížené, skačte snožmo
Komentáře
adadat: Snad se vám hra bude líbit.