www.hranostaj.cz
Když foťák zůstane doma
72%3 hodnocení
Potřeby: foťák/smartphone
Počet hráčů: od 2 do 15
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na cestu
Charakter hry: SlovníNa inteligenci / paměťNa postřeh / šikovnostDivadelní / dramatická
Hra na dlouhé cesty, ať už vlakem, autem, nebo autobusem. Jen s letadlem a lodí to může být těší...
Autor nebo zdroj: ČCE
Legenda
Nemusíte být zrovna Vietnamci, abyste věděli, že každou dovolenou prožijete většinou dvakrát. Zprvu naživo a později z pohodlného domácího křesla skrze své fotky, jimiž také můžete nudit příbuzné a rodinné známé. Co když se jim ale chcete pochlubit svými výtvory, avšak zapomenete foťák a kvalita fotek vašeho smartphonu se nedá popsat slušnými slovy?

Příprava
Vedoucí seznámí hráče s pravidly. Oznámí jim, že musí posloužit jako náhrada foťáku člověka sběhlého ve focení benzínových pump a zastávek hromadné dopravy, nakonec je rozdělí do skupinek po jednom až pěti lidech.

Hra
Jen málokterá cesta probíhá bez četných zastávek. Auto potřebuje čepovat benzín, popřípadě staví u obchodů, hromadná doprava zas nenabírá cestující jen na jednom nádraží a staví na zastávkách. Na každém zastavení vedoucí místo vyfotí, týmy si ho musí v krátkém čase, co nejpřesněji uložit do paměti.
Po čase, nebo na konci hry, záleží, jak dlouhé jsou intervaly mezi zastávkami, si vedoucí skupinku zavolá, nechá si povědět, jak ta či ona zastávka, ta či ona pumpa, nebo ten či onen supermarket vypadal, srovná popis se svou fotografií a oboduje podrobnost, přesnost a rétorickou kvalitu výstupu.