www.hranostaj.cz
Ostře sledované borůvčí
75%2 hodnocení
Potřeby: ešusy
Počet hráčů: od 6 do 20
Věk hráčů: PředškoláciMladší děti
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venDo terénuNa cestu
Charakter hry: PohybováHoničkaSportovníBojovkaS násilnými prvky
Hráče zabaví, popožene a unaví.
Autor nebo zdroj: ČCE
Na úvod
Na začátek se hráči rozdělí na týmy, každý tým je vybaven ešusem. Úkol je prostý, nasbírat do ešusu co největší množství lesních plodů, ale není to tak snadné, lesní cestu si nárokují zbojníci, kteří nejenže přepadají kupce, ale zároveň milují své lesní plody.

Když se to rozběhne
Hráči se vrhnou na meze, aby zde nasbírali co nejvíc ovoce a přinesli ho do ešusu. V tom jim ale brání zbojníci, ať už šípy a kulky představujícími šiškami, popřípadě nože suplujícíma rukama. Zasažený musí zbojníkům předat své plody a zbojníci je zbaští, pokud je zasažen hráč s ešusem, zbojník si jen nabere do hrsti.
Hráči však mají naději, jeden z vedoucích není zbojník ale templář. I templář je ozbrojen avšak jeho upřímnou snahou je chránit hráče před zbojníky (může být motivován provizí z nasbíraného ovoce) a právě ty dovede na minutu zásahem ochromit, jeho jedinou nevýhodou je nemožnost chodit dozadu. Musí prostě jít stále kupředu a tu a tam na chvíli zastavit, pročež se hráči snaží zároveň sbírat ovoce a zároveň držet krok s templářem.

Pochopitelně vyhrává skupinka, která má na předem určeném místě nejvíc nasbíraného ovoce.