www.hranostaj.cz
Troublesome waters
83%1 hodnocení
Potřeby: Čajové svíčky, papíry, podlouhlá nádoba s vodou, cihly, nebo jiné bariéry
Počet hráčů: od 1 do 2
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnostiNa venNa hřiště
Charakter hry: Na inteligenci / paměťNa postřeh / šikovnostRukodělková / tvořivá
Tady se prolézá přes pavučinu, tady točí kolem kolíku, jinde zas na hráče čeká kimovka a na stanovišti s touto hrou překonává řeka.
Autor nebo zdroj: ČCE
Hráči přibíhají. Vstříc jim přichází vedoucí, který má stanoviště na starost, aby jim sdělil jejich úkol. To už si hráči zvědavě prohlížej stanoviště. Mají proč. Však si vedoucí dal práci s jeho přípravou.
Práci si dal, ale nepředřel se. Nejprve napustil do lavoru trochu vody, čímž vytvořil vodní plochu, kterou bude nutné překonat. Následně do vody ponořil cihly či jiné předměty (kameny, větší kusy dřeva, shora zatížené nádobí) , čímž poklidnou a bezpečnou vodní hladinu učinil dobrodružnější. Konečně pak vyznačil start, ze kterého mají hráči dostat plavidlo do taktéž vyznačeného cíle (během cesty by měla loď zatočit minimálně kolem jedné překážky).

To už jsou ale děti celé netrpělivé, jaká pravidla? Je zajímá hra.
Nic komplikovaného. Nastává čas, aby hráči z jedné A4 stránky poskládali plavidlo, které bude schopné doplout i s čajovou svíčkou ze startu do cíle a to tak, aby se knot (nezáleží zda hořící, nebo sfouknutý) nenamočil.
V okamžiku, kdy mají hráči pocit, že je jejich origami připraveno ke spuštění na vodu, vedoucí je nechá zapálit svíčku a dobrodružství může začít. V okamžiku, kdy je loď spuštěna na vodu, do ní hráči mohou jedině foukat. Že při tom zhasnou svíčku? Nejspíše ano, nevadí. Ti největší borci, kteří si plamen nesfouknou, na sebe mohou být hrdí.