www.hranostaj.cz
Vraky života
88%8 hodnocení
Potřeby: Dva sáčky, svorky, papíry z přílohy
Počet hráčů: od 6 do 12
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo terénuNa cestuDo tmy
Charakter hry: PohybováPro zasmáníSlovníHoničkaSportovníS násilnými prvkyChodička / strategickáMorální / sociálníZážitková / inscenační
Hecovací a teambuildingová hra na pochod, který není problém prodloužit.
Autor nebo zdroj: ČCE
Legenda
Každého z nás může potkat a taky potká v životě něco, o co nebudeme stát. Dost možná to bude naší chybou, zato už nebude v našich silách se z problémů vyhrabat, k tomu bude potřebovat své bližní, nezřídka také postižené nejrůznějšími ranami osudu.

Příprava
V příloze se nachází dokument a v něm dvě tabulky. Pod nadpisem označujícím název postižení se v jedné tabulce nachází jeho povaha, totiž znevýhodnění, které postiženému přinese. V druhé tabulce je pod názvem postižení uveden způsob, jak můžou ostatní hráči postiženého zachránit.
Před začátkem hry si obě tabulky vytiskněte a spárujte znevýhodnění a způsob léčby každého postižení. Páry secvakněte svorkou a vhodně do pandořiny skřínky, neboli jednoho ze dvou pytlíků, které jsou pro hru potřeba. Druhý pytlík, nebo taky skřínka naděje, zatím nechte prázdný.

Hra
Vraky života je hra na pochod ideálně nějaký, který se bude z části odehrávat za tmy. Pro začátek si každý hráč vylosuje jedno postižení. Přečte jeho název, nechá si část popisující jeho handicap a způsob léčby hodí do skřínky naděje, aniž by jej četl.
Jakmile hra začne, může si kdokoliv (pokud mu v tom nebrání jeho handicap) vylosovat ze skřínky naděje jedno postižení, se kterým by dotyčnému měl pomoct. Když splní úkol na papírku - opečuje dotyčného - je postižený vyléčen a papírek se svým postižením může zahodit. Každý hráč může najednou opečovávat jen jednoho hráče.
Každých patnáct se mezi hráče rozdělí další 2-4 postižení, hra končí v okamžiku, kdy je pandořina skřínka prázdná a všichni hráči vyléčeni.
Alternativní pravidla
HobitHobit: V příloze je soubor s kartičkami pro schůzkovou verzi. Princip je stejný: hráči si na začátku hry vylosují kartičku se svým handicapem a způsobem, jak z něj mohou být vykoupeni. Jejich cílem je se prostě vykoupit, to ale jen těžko zvládnou bez pomoci ostatních hráčů. Po svém vykoupení mohou pokračovat ve hře a pomáhat ostatním.
Komentáře
Bruno Sagan: Nie je mi celkom jasné ako sa lieči šikmá plocha.
Fortnite turbosmurf: 1 rocnik zakladni skoly madare