www.hranostaj.cz
Boží řetěz
72%6 hodnocení
Počet hráčů: od 3 do 15
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo terénuNa hřištěNa cestuNa sníhDo tmy
Charakter hry: PohybováPro zasmáníChodička / strategickáMorální / sociální
"Že pro tebe není na tomhle světě místo?" "Jen si zkus, že je."
Autor nebo zdroj: ČCE
Smysl
Řetěz nejen že spojuje všechny lidi dobré vůle v jeden celek, jak popíšu v části "výklad", ale také tuto hru s promlouváním do života hráčů.

Příprava
Nejprve v prostoru určete metu a v okolním prostoru také startovní stanoviště, všechna nechť jsou od středové mety stejně daleko.
Každý start potřebuje také svou skupinku hráčů, jak budou skupinky velké a jak daleko to budou mít k metě nechám na vás. Nicméně tři hráči jsou pro skupinku úplné minimum.
Když se skupinky dají dohromady, nafasuje každá z nich tolik papírků s čísly, kolik má hráčů. Celkový součet čísel na jejích papírcích by měl být asi o čtvrtinu vyšší než vzdálenost cílové mety od startoviště (v krocích).

Hra
Cílem každé skupinky je, aby se kterýkoliv hráč dostal ze startu do cíle. Potíž je v tom, že vesele trasu odpochodovat není možné. Počet kroků každého hráče nesmí překročit číslo na jeho kartičce, a tak se hráči musí brát na záda, do trakaře... způsob přepravy ponechte jejich fantazii.

Výklad
Celá hra není ničím míň než alegorií na život. Meta představuje úspěch a hráč, který se jí dotkne úspěšného člověka. Tento úspěšný člověk by však nebyl úspěšný nebýt ostatních, kteří jej podpořili a stáli za ním, ač sami nedošli ani slávy ani peněz a často ani zadostiučinění. Nebyli však o nic méně důležití než ten, který vnějšího úspěchu dosáhl. Když chce člověk sledovat Boží vůli, nebo Nejvyšší Pravdu a Lásku, nemusí se proslavit, ale svým úsilím se stane článkem řetězu, který drží náš svět pohromadě. Kdyby se nepokusil, řetěz by se rozpadl. Úsilí sloužit je často neviděné, ale o to víc je nepostradatelné.
Komentáře
Marek Soška: Zní to docela dobře, ale každé trochu rozumné vlče tam prostě doválí sudy.