www.hranostaj.cz
Planety a hvězdy
61%11 hodnocení
Potřeby: lístečky jako životy,tužky(každý hráč) 20 kartiček s názvem planety nebo hvězdy
Počet hráčů: od 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováBojovkaChodička / strategická
Posádky vesmírných lodí hledají planety a hvězdy.
Autor nebo zdroj: bohužel nevím já se to naučila od Zdeny Katolické
Podle počtu dětí se utvoří skupinky. Jedna představuje vesmírné piráty a ostatní posádky raket. V určitém vymezeném prostoru se rozmístí 20 karet s názvem planety či hvězdy. Tyto karty posádky lodí hledají. Najde-li kartu, napíší na ni název své rakety.
Vyhledávání karet jim komplikují piráti. Ti odebírají hráčům život, takže se hráč potom musí vrátit na start pro nový (lístek). Pokud se skupina - posádka drží za ruce v kole, nemůže pirát odebrat plácnutím někomu život. Pokud se nedrží v kole (jsou každý sám nebo jen v řadě), může pirát odebírat životy. Pozor - pokud pirát potká raketu, která nemá všechny členy (jeden se zatoulal nebo utíkal pro život :-) ), může odebírat životy, i když se ostatní drží v uzavřeném kruhu.
Na lístku s planetou může být napsána každá raketa jen jednou, tzn.pokud přiběhne hráč rakety MIR a tato již je napsaná jiným hráčem této rakety, musí hráč běžet hledat jinou planetu. Po vymezené době se seberou planety a hvězdy. Za každou objevenou planetu získává raketa 3 body (objev = našli lístek jako první). Za každou navštívenou planetu získávají 2 body.