www.hranostaj.cz
Had
50%2 hodnocení
Potřeby: obálka (v ní dvě srdíčka s nápisy 2 nejdůležitějších věcí v našem životě); svíčka; zapálený oheň v cíli; bubínek; had, co bude ležet u ohně; papíry - zamyšlení, pokyny,...
Počet hráčů: od 10 do 60
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na venDo tmy
Charakter hry: PohybováChodička / strategickáMorální / sociálníDivadelní / dramatickáZážitková / inscenační
Hra je ideální na večer. Inspirace malým princem a jeho setkáním s hadem, který jej vrátil do jeho země. Malý princ se musel něčeho vzdát - děti se také budou muset něčeho vzdát.
Den přede hrou dostanou děti dvě srdíčka, na která si při rozjímání napíšou dvě věci, které jsou pro ně v životě nejdůležitější. Až budou mít hotovo, tak dostane každý obálku, kam dá obě srdíčka, zalepí ji a nadepíše svým jménem, nakonec ji předá vedoucímu.

Na začátku dostanou děti svou obálku, kterou budou mít v průběhu hry u sebe, každý si zapálí svíčku, kterou se bude snažit celou dobu nechat svítit a bez promluvení půjdou postupně po skupinkách (po pěti) spolu směrem k Jerichu, kde bude oheň.
Během cesty začne jeden vedoucí bubnovat, což znamená, že se děti musí zastavit a nesmí se ani pousmát a ani nijak, byť sebemálo, hýbat, kdo se zasměje/pohne, tomu vedoucí, který vyráží spolu se začátkem bubnování = OSUD, sfoukne svíčku a dítě bez světla se nesmí hýbat, až buben přestane hrát a Osud odejde, tak se někdo ze skupiny musí vrátit a kamarádovi svíčku znovu zapálit. (Přičemž i během tohoto může osud znovu vyrazit na cestu a zhasnout i tomu co se vydal “zachránit život” jeho vlastní svíci.)
Skupinka by se takto celá měla dostat až na místo, kde je oheň. K ohni jde již každý úplně sám (už nezáleží na svíčce), kde bude u hada napsané, aby si rozmyslel, která z těchto dvou věcí je pro něj důležitější a tu méně důležitou vhodil do ohně, potom se už sám přesune na určené místo, kde počká na všechny ostatní (bude tam hrát hudba k rozjímání), až se všichni sejdou, celé se to zhodnotí a ukončí se den.

Během hry nás čekají dvě stanoviště. Na prvním si děti pouze přečtou úryvek z malého prince o setkání s hadem. Na druhém budou mít za úkol z vedoucího - jakožto živé hmoty, vytvarovat sochu svých pocitů. (každý za sebe, dobré by bylo aby na ně nikdo neviděl - tzn. úkol plnit za plátnem,...)

BĚHEM CELÉ HRY JE NUTNÉ UDRŽOVAT TAJEMNOU ATMOSFÉRU, TICHO A VELMI DOBŘE JI NAMOTIVOVAT.
Komentáře
Splašený kůň: Tuším, že tato hra je ve zlatém fondu her uvedená jako "Čarodějnice" .)