www.hranostaj.cz
Sendvičová zpětná vazba
57%5 hodnocení
Potřeby: toustový chleba a vše z okruhu nejbližších 42 km, co by se na něj dalo dát
Počet hráčů: od 1
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Do místnostiK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníSlovníNa inteligenci / paměťHra pro učení či vzděláváníMorální / sociálníDivadelní / dramatickáRukodělková / tvořivá
Následek toho, když člověk slyší "sendvičová zpětná vazba" a vyloží si to doslovně. Na druhou stranu, jedna z nejhravějších metod získání zpětné vazby.
Autor nebo zdroj: ČCE
Podstata
Doslovná interpretace pojmu "sendvičová zpětná vazba".

Pravidla
Akce se chýlí ke konci a Vás zajímá, jak se účastníkům líbila. Poslední den akce, poslední snídani před rozpuštěním na stůl rozmístíte hromadu různých věcí, kterými se sendviče dají obložit, a ke každé z nich položíte informační lístek o tom, co daná surovina symbolizuje. Poté vpustíte do jídelny účastníky, obdarujete je toastovými chleby a dáte jim pokyn, ať obloží sendvič tak, aby symbolizoval jejich zážitky z akce.
Když se již-ne-hráči cítí být hotovi, předloží své dílo některému z vedoucích. Ten si z něj odkrojí, okusí a pokusí se podle složení odhadnout, jak se tvůrci sendviče akce líbila. Účastník se pak může zasmát omylům vedoucího a uvést jej na pravou míru.
Těm, kteří zrovna zažívají kreativní flow, už asi předchozí instrukce zkazily víc než dost zábavy, ale aspoň jim zůstává možnost sehnat si suroviny a udělat z nich symboly patřičných zážitků. Jako možný příklad suroviny a jejich významů uvádím následující kombinaci surovinových symbolů:

Plátek šunky - dělítko mezi jednotlivými dnyPlátky salámu - bodové ohodnocení akce; 1 plátek - nic moc zato 5 plátků - perfektní
Salát - osvěžující na duši i na těleTlačenka - náročné a vyčerpávající
Vajíčko - záživné a intenzivníOkurka - lenošivé, nudné
Hořčice - působivé, plné emocí Tofu - povrchní, bez vlivu na duši
Množství másla - plynulé, hladce navazující Celer - nedobře navazující
Rybičky - promyšlené, intelektuálně náročnéTavený sýr - hloupé, příliš jednoduché

Upozornění
Suroviny je třeba voli tak, aby se téměř každá jejich kombinace dala jíst. Zároveň je třeba myslet na to, že Sendvičová zpětná vazba je pro vedoucí plnohodnotnou snídaní. Není-li dost surovin, můžete nechat účastníky, ať nějak obloží svůj sendvič, surovinám přiřadí vlastní symbolický význam a pak je vedoucím odprezentují.