www.hranostaj.cz
Živé člověče nezlob se
90%5 hodnocení
Potřeby: Material na prostřední kruh, Popřípadně kužely a kostku
Počet hráčů: od 6 do 60
Věk hráčů: PředškoláciMladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnostiNa venDo terénu
Charakter hry: PohybováHoničkaSportovníChodička / strategickáMorální / sociální
Nebaví vás desková hra člověče nezlob se? Chcete ji oživit? Tak tady ta hra je přímo pro vás!
Autor nebo zdroj: výlet
Příprava
Počet lidí se rozdělí do 2-6 skupin (nejlépe aby ve skupinách byli aspoň 3 hráči). Do prostřed se umístí kruh (obruč,Páskou vytvarovaný kruh). Dále se stanoví domečky, které musí být stejně daleko od domečku.

Hra
Družstva se seřadí za sebe a až rozhodčí, či jakýkoli hráč (po domluvě) řekne start, tak první v řade od každého družstva začne házet kostkou. Kostka může být na židli,stolu a nebo třeba na zemi. Dotyčný se podívá na číslo na kostce.

Když padne 6 - házíte ještě jednou (kvůli tomu abys jste věděli kolik máte uběhnout kol. Viz. návod: Když padne 6.

Když nepadne 6- pak tedy jde na konec řady a čeká až bude znovu na tahu.

Když padne 6 (pokračování)
Potom co hodíte 6, tak můžete jít z domečku, však musíte ještě hodit, proto abys věděl kolik máš uběhnout kol. Např. hodíš 6, proto házíš ještě jednou dáš 5. musíš trasu (kolem prostředního kruhu) oběhnout 5x.

A takhle to pokračuje

Vypadávaní
Jak už víte při této hře se taky vypadává. Někdo vás může vyhodit jenom když běžíte po trase. Vypadává se tak že když běžíte a někdo cizí se vás dotkne zad tak jdete na konec řady vašeho týmu. Když vypadnete zase čekáte na svůj tah a musíte jako první hodit 6 a pak další číslo.

A co když uběhu daný počet kol?
Když uběhnete svoje kola tak běžíte dovnitř do kruhu. Tam vás nikdo vyhodit nemůže. Kruh by měl být velký tak aby se tam vešli všichni hráči, ptotože ten kruh máte se všemi týmy společný

Důležité pravidlo- může běžet vždy jen jeden člověk z týmu!

Cíl hry
Cílem hry je mít svůj tým jako první komplet ve vnitř kruhu. Udává se i pořadí týmu (např. třetí).

Pokud jste něco nepochopili tak napište do komentářů moc ráda vám to dovysvětlím . :-)
Komentáře
DuroVS: Celkom nerozumiem ako hraci vypadavaju. Pokial som to pochopli spravne, tak vsetci stoja v domceku, len ten co hodil 6tku bezi na kolecka okolo stredovej mety. Kto ho teda moze vyhodit? Super co tiez prave hodil 6tku? To asi nie, lebo ten je na tom rovnako. Ked sa ho niekto dotkne vypadol. Dik za upresnenie.
Lucie Folw: Taky jsem to tak pochopila, že jej může vyhodit jen hráč z druhého týmu a tam asi pak záleží kdo bude rychlejší a dotkne se zad. Poté mě napadla alternativa, že se hráč musí snažit svuůj počet kol oběhnout, ale jakmile protější tým vyšle svého hráče, tak automaticky vypadne a jde zpátky do řady a jeho tým se pak snaží o to samé.
DuroVS: tiez ma napadla ta druha alternativa