www.hranostaj.cz
Plants vs. Zombies
0%0 hodnocení
Potřeby: něco čím vytyčíš hranice
Počet hráčů: od 20 do 100
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováPro zasmání
Vysaď květiny a zastav zombíky
Autor nebo zdroj: Plants vs. Zombies I. až III.
Na relativně rovné a přehledné ploše (louce) se utvoří dva soustředné kruhy. Jeden menší o průměru asi 2 m a jeden velký, tzv. hraniční (velikost dle počtu hráčů). Do prostředního kruhu postavíte menší skupinku hráčů se zavázanýma očima a v prostoru vně malého a uvnitř velkého kruhu se rozestaví hráči z početnějšího družstva (asi 2x až 3x více hráčů). Hráči stojící v menším kruhu se zavázanýma očima představují Zombíky. Hráči rozestavení okolo nich jsou květiny. Zombíci se snaží pomalou chůzí s rukama před sebou dostat za hranice velkého kruhu a po cestě spíše nenarazit na květinu. Květiny mají různé účinky na zombíky.
Příklady: explozivka = kytka se zničí i se zombíkem (oba odcházejí z pole), kaktus = zachytí zombíka na krátkou dobu (10 sekund), nohožravka = zombík se musí pohybovat v podřepu (buď k další kytce nebo za hranice), motolivka = zatočí se zombíkem rychle 5x okolo svislé osy a pošle ho jinam, plazivec = k další kytce nebo za hranice plížením, exitka = zombík opouští vítězně kruh. Poměr květin je lépe dopředu promyslet aby byla hra optimálně hratelná. Rozestavění už je na taktice daného družstva.
Hra by měla být časově omezena. Body se počítají pouze družstvu zombíků za ty zombíky, kteří se dostaly za hranice velkého kruhu.