www.hranostaj.cz
Předměty
89%3 hodnocení
Potřeby: lana (7x), hadrovky (nebo jiné koule na házení), krepáky, šátky, předměty (viz. bodový systém - je jedno co to je za předměty), bodový systém do hlavního kruhu
Počet hráčů: od 15
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Středně dlouhá
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováHoničkaBojovka
běhačka, kterou můžete hrát do zblbnutí.
Jsou 3 týmy. Děti se rozdělí do týmů libovolným způsobem. Nově vytvořené týmy se rozliší krepáky a odeberou se do svých domečků. Domeček slouží jako úložiště uloupených předmětů. V týmu se rozdělí na nosiče a chytače.

Chytači mají koule a šátek, aby šlo poznat, že můžou vybíjet. Je stanovet maximální počet chytačů v týmu (odvíjí se na počtu dětí 15 dětí = 2 chytači, 30 dětí = 4 chytači). Chytači můžou být vybiti. Chytači nesmí vybíjet v domečcích.

Vybití jdou do nemocnice, kde udělají 5 dřepů. Poté se navrátí do domečku a jsou opět zapojeny do hry. Při cestě z nemocnice do domečku ho nemůžou vybít (má zvedlou ruku).

Nosiči nosí předměty z hlavního kruhu, který je uprostřed. Jsou tři kategorie věcí s body (viz bodový systém). Počet bodů a osob jim řekneme a bude to napsané na papíře v hlavním kruhu. Pokud je nosič vybit s předmětem, na místě ho pokládá a je volný pro všechny. 1 člověk nese 1 předmět. Když nesou předmět, který je pro více osob a jednoho ze skupinky vybijou, předmět nemohou nést dále. Musí najít dalšího nebo se rozutéct a nechat předmět na místě.

Hra končí, jakmile v kruhu uprostřed a na herním poli nebudou žádné předměty. Následně se spočítají body. Vyhrává tým s nejvíce body.

BONUS
V hracím poli jsou bossové (2 je ideální počet), kteří mají koule a vybíjí děcka, ale nesmí to hrotit, aby si zahrály. Když někoho vybijou, musí jít do nemocnice, kde se vyléčí. Bossové mají 3 životy, když jsou vybiti, na tom místě položí žeton s 3 body (mají je v kapse). Oživí se v jakékoliv nemocnici, tím že udělají 5 kliků.
Komentáře
Ozvěna: Ahoj! Skvěle popsaná hra. Dneska jsme to zkoušeli, bylo to dobrý, ale jedno kolo trvalo pár minut (15 dětí a počet předmětů 40/24/4). Takže příliš času jsme strávili počítáním bodů, nošením věcí zpátky doprostřed atd. Takže bych dala víc věcí nebo větší vzdálenosti nebo něco takového, co hru trochu prodlouží. Jinak menší děti ze skupiny (3.-4. třída byly nadšené, starší tak středně ;-)). Děkuji, určitě ještě někdy zahrajeme!
vodníkvodník: Děkuji za povedenou hru, vyzkoušíme na táboře.