www.hranostaj.cz
Škvor
38%4 hodnocení
Počet hráčů: od 3
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíDo místnostiNa venK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníSlovníNa inteligenci / paměť
Ztřeštěná a nekonečná hra do zblbnutí, v kroužku na dlouhou chvíli, pro zabavení
Autor nebo zdroj: Drťa
Nejlépe se hraje v kroužku někde u stolu, například po namáhavém obědě. Jedinou pomůckou pro hru může být třeba tužka/pero nebo cokoli jiného, na tom nezáleží.
Hraje se po kolečku do nekonečna. Jeden hráč začne a podá druhému hráči vedle tužku se slovem: "Na." Hráč tužku převezme a nechápavě odpoví: "Co?" První hráč mu tužku vezme a jistým tónem řekne: "Škvor" a předá ji opět druhému. Ten tužku vezme a odpoví opět nejistým tónem: "Škvor?" a tužku předá zase prvnímu. První tužku vezme a ujistí ho slovy: "Škvor." a předmět mu opět podá. Takhle to vypadá ze začátku. Pak se pokračuje dál.
Druhý podá tužku třetímu: "Na." Třetí ji převezme a nechápavě odpoví: "Co?" Podá tužku druhému a POZOR!, ten ji stejně nechápavě zase předá prvnímu: "Co?" První předmět vezme do ruky a pak podá se slovy druhému: "Škvor." Druhý jistým tónem předá tužku třetímu: "Škvor." Ten ji převezme a zase ji nechápavě zpátky podá druhému: "Škvor?". Takhle to pokračuje dál a vždy se všechny otázky vrací postupně k prvnímu a od něho se opět přes všechny hráče pokračuje k poslednímu. Atd... Snad to šlo trošku pochopit, když tak se ptejte níže :)
Pokud se dostanete tak daleko, že pojedete i Xté kolo, nezapomínejte i na počet uražených kol!

Dbejte při hře důrazu na tóny (nechápavě, jistě, nejistě apod). Oživí to hru a pozvedne ji na téměř herecké umění :). Určitě si časem (ne)uvědomíte, že slovo "škvor" přestalo mít najednou význam a co že to sakra říkáte :)
Hra se hraje do nekonečna, než vás to přestane bavit nebo se příliš zamotáte :). Jedná se o ideální hru pro starší děti a rovery. Blbosti mají prostě své kouzlo :)