www.hranostaj.cz
Asociace
83%2 hodnocení
Potřeby: papírky, tužky
Počet hráčů: od 4 do 1000
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíDo místnosti
Charakter hry: Pro zasmáníSlovníNa inteligenci / paměťNa postřeh / šikovnostHra pro učení či vzděláváníMorální / sociálníDivadelní / dramatickáSeznamovací
Chcete se pobavit, zamyslet a poznat, jak dobře se znáte? Pak je toto hra přímo pro vás!
Autor nebo zdroj:
Je třeba sudého libovolného počtu hráčů. Hráči si mezi sebou vytvoří dvojice, které si sednou u podlouhlého stolu naproti sobě. První řada hráčů, hráči A, napíší na papírek podstatné jméno, které není názvem a papírek přeloží. Všechny papírky se vyberou zamíchají a následně si je hráči A zase vylosují, můžou mít tedy svůj či cizí papírek. Libovolná dvojice začne. Hráč A musí popsat hráči B slovíčko, které má na papírku pouze jedním slovem, které je jakéhokoli slovního druhu, ale neměl by slovo zpívat, či mu klást nějaký speciální přízvuk. Slovo musí existovat a musí být české. Hráč B se zamyslí a odpoví, pokud odpověděl správně, dvojice získává 3 body, pokud ne, papírek se posune dvojici, která je na pravé straně, ta má šanci získat 2 body, když nezvládne odpovědět, posílá papírek dále a třetí dvojice, stejně jako čtvrtá pátá a všechny další, má šanci získat už jen jeden bod. Když je papírek uhodut, je na řadě další dvojice, která má papírek.

Když se celá hra dohraje, může se pokračovat dalším kolem s dalšími papírky.
Alternativní pravidla
Ludmila Jezdikova: My bodujeme tak, že pokud uhodne první dvojice, získá tolik bodů, kolik dvojic je ve hře. Další vždycky o bod míň, minimálně však jeden.