www.hranostaj.cz
Kuchař
63%10 hodnocení
Počet hráčů: od 4 do 12
Věk hráčů: Mladší dětiStarší děti
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováPro zasmáníHonička
Kuchař dává do polévky.....................
Autor nebo zdroj: kamarád
Nejprve vyznačíme start kuchaře asi 6 metrů od cíle, start ostatních asi půl metru od startu kuchaře, cíl a místo dohody vzdálené od kuchaře tak, aby neslyšel ostatní šeptat.
Pak vybereme kuchaře - třeba podle kámen, nůžky, papír.

Potom se kuchař postaví na svůj start a říká: Kuchař dává do polévky........... a místo teček, které jsem napsala, řekne jedno slovo nadřazené - např.: "Kuchař dává do polívky auta". Ostatní se přesunou na místo dohody a každý řekne, jaké chce být auto, např.: Škoda, Renault..... Řekněte to jednomu, v případě, že by vás hrálo více než 10, tak více lidem (ne všem) a ten si to zapamatuje, ale nemusí si pamatovat, kdo mu co řekl. Až se dohodnete, vraťte se na start a ten, komu jste říkali ty názvy (teď názvy aut) je vyjmenuje. Kuchař si vybere jedno auto a řekne ho nahlas. Začíná honička mezi autem a kuchařem. Jakmile doběhne hráč k cíli první a dotkne se nějaké věci v cíli (většinou ta věc bývá určená), vyhrává a kuchař vaří znovu. Pokud kuchař hráče během běhu chytil nebo se ho dotknul, tak jde vařit ten hráč, kterého kuchař chytil.

V této hře se dá lehce podvádět ale o to víc je to vidět, navíc se při podvádění změní dojem ze hry, který bývá většinou dobrý.
Komentáře
majda: Už sme to několikrát hráli a děti to doost bavilo :D Vydrželi u too poměrně dlouho :)
LagoLago: taky jsem to hrávala pod názvem hloupá kuchta buchta, ale přošlo mi to jako dobrá hra! Párkrát sme to hráli tak, že kuchta měla míč a "auoto" vybíjela..
kuchnil: jo, to je hloupá kuchta buchta!!
PanĎucha: To je vlastně hloupá kuchařka, ne??