www.hranostaj.cz
Povolání
60%10 hodnocení
Počet hráčů: od 5 do 10
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Do místnostiK ohni či posezení
Charakter hry: Morální / sociální
Diskusní hra vhodná pro rozvoj morálky
Pořadatel si připraví kartičky s různými povoláními, jaké jen lidé vykonávají (nebo si vytiskne přílohu této hry a rozstříhá ji). Každý ve skupině hráčů dostane jednu nebo i víc kartiček.

Úkolem hráčů je zamyslet se nad tím, jak by mohli ve své současné situaci, do které je uvádí jejich kartička, svědčit o Kristu. (Hraje-li se s nevěřícími, bude možná lepší tato verze: zamyslet se nad tím, jak by mohli být prospěšní druhým, konat dobré skutky atd.)

Posláním této hry je vyvolat všeobecnou diskuzi – třeba nad každou kartičkou, kdy zahajuje majitel karty a ostatní se přidávají (berte to třeba formou brainstormingu) – o tom, jestli vůbec existuje situace, která by zabraňovala rozvoji dobrého v nás; případně o příčinách, které by měly za následek krajní vyhrocení situace jednotlivce i skupiny.
Na konci by se měly řečené názory sumarizovat, v průběhu i korigovat.
No, snad jste z toho moudří… ;-).
Komentáře
Katty: Ahoj jen chci napsat, že mě moc potěšilo a povzbudilo, že jste vlastně křestani :) čerpám z vašich stránek hry pro setkávání křestanské mládeže ale nikdy jsem si to neuvědomila....jen tak dál :)
Palajda: Úžasná hra, jistě ji se svými skautkami co nejdříve zahraji a zkusím jim položit obě otázky, stejně tak jako pomoc druhým, tak i vztah k Ježíši. Už se na to moc těším...