www.hranostaj.cz
Formulky
72%12 hodnocení
Potřeby: Nic
Počet hráčů: od 5 do 15
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 34 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Nezávislé na prostředíDo místnostiK ohni či posezení
Charakter hry: Pro zasmáníNa postřeh / šikovnost
Znáte formule 1? Potom se vám bude tato hra určitě líbit...:-)
Autor nebo zdroj: Naše vedoucí-Beny
Takže tato hra je celkem známá-teda aspoň u nás v oddíle, ale i přesto ji chci tady uvést...:-)
Každý hráč se stává formulkou...:-) Každý hráč položí na stůl obě ruce vedle sebe. Poté objíždíme kruh boucháním do stolu (jako formulky), pořád dokola. Ovšem, jak už to tak bývá, se i formulka občas sekne a na bourá... Potom jen 2x bouchnete do stolu a měníme směr kruhu...:-) Kdo se splete, dává ruku za záda. Vítězí ten, kdo má na konci hry nejvíce rukou.
Hru můžeme bodovat také na družstva: Družstvo s nejvíce hrajícíma rukama vítězí!

Obměna: Verze nahoře je spíš jen pro světlice a vlčata, pro starší doporučuji překřížit ruce se sousedními hráči na stole... Většinou levou nahoře, pravou dole. Pro ostřílené kozáky je nejlepší verze vsedě na zemi (popř. u táboráku), pokud svoje ruce položíte na cizí stehna...:-D Modřinám zdar!
Alternativní pravidla
FHanka: Dostihy se u nás taky hrajou, tradičně tam začleňujeme ještě dámské a pánské tribuny (ječení vysoko a hluboko) to většinou pobaví. Jinak mi to připomíná hru elektrika...(asi jen jiné pojmenování) ale formulky asi chytnou víc, co? :)
Malý John: Znám podobnou hru dostihy-každej je kůň a běží-pleská se do kolen.Zatáčka do prava/doleva se nakloní(většinou na tu paní co sedí vedle na sedadle) překážka-povyskočí bahno-dělá kachničku (neumím to vysvětlit) a na cílové rovince se zrychlí.
Ta bouračka je dobrej nápad zaředím do do dostihů asi jako-spadnutí ze sedadla(většinou hrajem ve vlaku)
Honza: Aby to bylo těžší, může se přidat, že tři bouchnutí přeskakují ruku která by byla normálně na řadě (skok ob jednoho)
Komentáře
Kelly152132: Túto hru sme hrali v škole na jednej hodine. Boli sme normálne ľuďmi a mali sme ukázať ako trávi člověk deň. Učiteľka nám začala dávať pokyny. Začalo to tým že vstaneme (mali sme dať obe ruky od seba ale pokrčene a zívnuť) a potom kecala ďalej jako příběh a stále keď v příběhu povedala slovo: vstanem (keďže ho hovorila jako keby o sebe) všetci sme to museli urobiť. Kto to neurobil alebo sa splietol dostal trestný bod. Hrali sme o to kto bude mať najmenej trestných bodov a na konci hodiny sme mali oko 200 vecí čo máme robiť. Viem že medzi nimi bolo: vstanem, prezlečiem sa, UMYJEM SA A OSPRCHUJEM SA – toto sme si často plietli, vyčistím si zuby, nakrmím psíka, CHODÍM, IDEM – toto sme si tiež plietili, do kaviarne, do obchodu, do parku, vonku, hrám sa, píšem, čítam, maľujem, nakupujem, pomožem, kývem, hovorím skáčem, zľahnem sa, vykríknem, usmejem sa, tliesknem… proste kopu kopu vecí sme na konci hodiny robili. Bola to vážne sranda. Každý sa smial a neostal nik kto by nemal aspoň 1 trestný bod.
Rosňa: my to hrajeme taky, říkáme tomu Elektrika, je to sranda zvládnou to i ty malý. Ale dáváme ruce přes ruce souseda, tak že všcihni sedí v kruhu tak řeknu: všichni dají levou ruku na stůl a pravou přes ruku souseda. To je teprve něco :)
Jirka: Btw: naše vlčata to nezvládají (ti menší ve věku 6-7 let)...pozor na to...celkem to hru kazí
tkanicka: mi tomu rikame Ikea:D.. dobra hra:)
Pavuk: Taky to znám jako Elektriku, parádní hra, nikdy nezklame - nejlépe se hraje večer při petrolejce
PikoPiko: No znám to jako Elektriku...