www.hranostaj.cz
Souhvězdí blíženců
77%13 hodnocení
Potřeby: viz příloha
Počet hráčů: od 6 do 14
Věk hráčů: Starší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 111 minut
Náročnost přípravy: Náročná
Prostředí: Na venDo terénu
Charakter hry: PohybováMorální / sociálníZážitková / inscenační
Živí se pokoušejí zachránit mrtvé, sami při tom nasazují svůj život – projevují tak svoji odvahu a ochotu nasadit se pro druhého.
Autor nebo zdroj: inspirovano DS :o)
- Cíl hry: rozvoj schopnosti nasadit se pro druhé, fyzické vyžití

hra je vhodná pro starší skauty skautky (14let) a R+R

- motivace: Souhvězdí Blíženci představuje dva bratry. Kastora, syna spartského krále Tyndarea a jeho manželky Lédy, a Polydeukése, syna Dia a Lédy. Tito po Heraklovi nejslavnější dórští hrdinové vynikali silou, odvahou a také bratrskou láskou.
Při jednom ze svých dobrodružství – kradení býků v Arkádii, což patřilo v těch časech k zaměstnání králů – byl Kastor zabit. Tehdy Polydeukés proklel svůj osud, protože jako syn Dia nemohl zemřít se svým bratrem. Když se Diovi nepodařilo jej uchlácholit, dal mu na výběr. Buď bude žit věčně mladý v sídle Bohů na Olympu , nebo bude s bratrem vždy jeden den v temné Hádově říši smrti a jeden na Olympu.
Polydeukés s vděčností a radostí přijal druhou možnost, a tak, podle Homéra jsou bratři jeden den mrtví a jeden den živí. V létě jsou nad obzorem ve dne a tedy je nemůžeme vidět. Jsou mrtví v temné Hádově říši smrti.
V zimě přichází jejich den života a souhvězdí Blíženců zazáří v celé kráse.

všechny ostatní podrobnosti naleznete v příoženém dokumentu

přejeme samé dobré vypečené hry Pajda & Vojtta
Komentáře
Čokoška: Parádně propracované! Díky :)
martina: můžete mě klidně smazat, ať tu nemám 3 spamy, z toho 3 zbytečný a 2 ještě zbytečnější:tralala:
martina: omlouvám se za zbytečný spam, kdyžtak mě smázněte, už to mám :-)
martina: to Vojttta: myslíš, že bys mi ty MP3 mohl poslat mejlem nebo odkaz na ně někam, kde se dají stáhnout? děkuji moc :-)
Klára: Chtěli jsme to hrát na Velikonoční výpravě.Byla hudebně laděná tj. děti byly hudebníci. Šlo o to,že určitá část z nich se dala na drogy a ten zbytek je musel zachraňovat. Dál už záleželo jenom na nic jestli se dokážou ze závislosti dostat.
Kuči*: Hej to vypadá na dost namakanou hru! :cool: Zkutíme to v létě na táboře, hodí se nám fajně do tématu! Dík za inspiraci!:slunicko:
Vojtta: Je to tak, že býk (dva lidi pod prostěradlem) pobíhá ve vymezené oblasti. Každý z hráčů má jeden hod, pokud býka trefí, jde do země živých, pokud nezasáhne jde do Hádovy říše smrti. (není to nijak podstatné - můžeš si klidně vymyslet něco originálního). Tak ať se hra vydaří.
Herr Flick: Nazdar, nejak jsem nepochopil to rozdeleni s tim frisbeem... Mohl bys mi to prosim vysvetlit?