www.hranostaj.cz
Elektrika
73%11 hodnocení
Počet hráčů: od 8 do 30
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Neurčitelná
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Do místnostiNa venNa hřiště
Charakter hry: Na postřeh / šikovnost
Založeno na rychlosti a možná trochu spolupráci:)
Hráči sedí vedle sebe a jsou rozděleni na dvě družstva (sedící proti sobě nebo paralelně vedle sebe). Drží se vzájemně za ruce a jeden z hráčů, který nepatří ani do jednoho družstva vysílá signál... stisknutím ruky... (lépe řečeno obou rukou tymů zároveň).

Stisk putuje až k posledním hráčům, mezi kterými je položen nějaký předmět (například míček) a až je zmáčkne jejich soused, snaží se ho rychle dotknout - dřiv než protějši hráč.

Hráč, ktery se míčku dotkl jako první, se přesouvá k vysílajícímu (na začátek řady svého družstva).

Vyhrává družstvo, které se prostřídá jako první.

POZNÁMKA: místo míčku může na konci sedět další hráč držící poslední hráče z družstev (nepatří stejně jako vysílající k žádnému družstvu). Ten potom, co ho na jedné straně někdo zmáčkne, zvedne ruku té strany, která mu dopravila signál jako první.
Alternativní pravidla
v.s.tarantule: My to děláme tak, na začátku se hází (točí) mincí a jestli padne orel posílá se elektřina. A na konci nemáme míček, kbelík s vodou a uvnitř mýdlo. Je to hrozná legrace když se poslední snaží z kbelíku vylovit mýdlo :-D
Bobo: Členové jednotlivých týmů se střídají pravidelně. Úkolem tedy není se první protočit, ale za celé protočení získat co nejvíce bodů. Ty se sbírají tak, že jakmile poslednímu v řetězci přijde signál, chytí před ním nachystaný míček, který leží v dosahu obou soupeřů.
Viki: My sme to hráli s mincí na orla vyslat signál na panu nic. :-D
helca: :)signál se může spouštět různými způsoby, např. hrací kostkou- když padne sudé číslo, první hráč vyšle signál,pokud liché signál se poslat nesmí. Kostku smí sledovat jen první hráči v družstvu..V týmu, který pošle signál jako první, si poslední hráč sedne dopředu, takto se posouvají dokud tým nesedí tak jak seděl na začátku hry. Pokud pošle signál neoprávněně-tedy například padne-li liché číslo. První hráč se vrací nakonec.
Komentáře
borůvka: Opravte si zde prosím chyby !!!!!
Migel: My jsme to hráli s vlčaty a světluškami (poprvé) a některé děti, s cílem být rychlejší stiskli ruku dříve, než k nim elektřina došla. A některé holčičky se nemohli ovládnout, nemít připravenou ruku nad předmětem na židli :-D
faulař: Když jsme to hráli s vedoucím Dědou a mluvili jsme u toho tak řekl že kdyby měl ve zdi takhle hlučný dráty tak by se odstěhoval.
Viki: Tohle dost dobrá hra mi jí hráli na táboře a vždycky se něco pokahňalo a byla sranda.