www.hranostaj.cz
Státy
63%12 hodnocení
Potřeby: lístečky s názvem státu ...pro 4 družstva stačí 48 lístků
Počet hráčů: od 6 do 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Snadná
Prostředí: Na ven
Charakter hry: PohybováNa inteligenci / paměť
Kdo rychleji přinese lístek s názvem státu?
Autor nebo zdroj: od Zdeny Katolické
Lístky s názvem státu rozmístíme na plochu lícovou stranou k zemi. Každý člen družstev si projde celou část, podívá se na lístky a snaží se zapamatovat, kde je jaký stát.

Pak se seřadí a hra může začít.

Z každého družstva jeden hráč se připraví k přinesení nahlášených států.
(Počet nahlášených států je stejný jako počet družstev.)
Nejprve se řekne jaké státy mají přinést svému družstvu. Pak hráči vyběhnou (buď hledají nebo běží na jisto) a přinesou družstvu lístek s názvem hledaného státu. Nesmí však přinést víc lístků najednou (tzn. najde-li např. ČR, vezme ji, donese do svého družstva a teprve potom běží hledat další stát). Jsou-li nalezeny vyvolané státy, nastupují z každého družstva další hráči k hledání.
Vyhrává to družstvo, které má nejvíce nalezených lístků.
Alternativní pravidla
Škubánek: Ahojky :-)
My to hrajeme tak, že napíšeme písmenka a světlušky ty písmenka hledají ( smí je nosit jen po jednom - jeden člověk jedno písmenko a mají na to 3 minuty ) a pak z těch písmenek skládají názvy států :-) Taky osvědčená hra :-)
Ťop: Ahoj, my jsme to hrály jako pexeso. 1 sada obrázků na deskách 15x15cm (ty si světlušky malovaly samy) je rozmístěna na hracím poli (na velikosti nezáleží), druhou sadu mám u sebe. Holky si nejdřív projdou, kde který obrázek je, pak rozděleny do několika družstev (podle počtu hráčů) vybíhají a hledají ukázaný obrázek z druhé sady. Z každého družstva samozřejmě jen jedna. Kdo našel obrázek, získal dvojici. Holky to moc bavilo.