www.hranostaj.cz
Na Šerchána a Tabákýho
57%10 hodnocení
Potřeby: míč
Počet hráčů: od 6 do 20
Věk hráčů: Mladší dětiStarší dětiDospívající a dospělí
Délka hry: Do 12 minut
Náročnost přípravy: Bez přípravy
Prostředí: Na venNa hřiště
Charakter hry: PohybováSportovní
Pohybová míčová hra na motivy knihy Djunglí.
Autor nebo zdroj: vlastní hra
Úkolem hry je nenechat se vybít (chytit) Šerchánem.
Šerchán je chromý a zlý tygr, který loví slabé. K sobě má podlézavého Tabákýho, který mu pomáhá při lovu, aby pak mohl ohryzat kost..
Na vytyčeném území se pohybují hráči (vlčata) dále Šerchán s Tabákým.
Šerchán se snaží vybít vlčata, ale protože je chromý, sám se nemůže pohybovat s míčem v ruce. Podlézavý Tabáký mu musí běhat pro míč, nosit ho a nahrávat mu. Tabáký nikdy nebije!
Pokud je hráč vybit, stává se Tabákým, Tabáký Šerchánem a Šerchán hráčem v poli.

Pozn. Tuto hru jsme si zpestřili starým šedivým trikem s nápisem Šerchán. Kdo se jím stal, oblékl si triko.
Alternativní pravidla
Andrea: Je fajn rozšířit hru o další postavu Baghíru. Ten "uzdarví dotykem" již zraněné -Šechnánem vybité a na místě zmrazené- děti. Kouzlo této další postavy spočívá v tom, že od začátku nikdo z hráčů neví, kdo to je, Baghíra se při oživování snaží být nenápadný, samozřejmě Tabáky a Šerchán se zase snaží Baghíru rychle odhalit a vybít. Hra tím dostává nový dynamičtější rozměr.
Kuwik: HVĚZDNÉ VÁLKY
:jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi:
Komentáře
Kuwik: :rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::jedi::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::motorovka::motorovka::motorovka::motorovka::motorovka::cz::cz::cz::cz::cz::cz::pis::pis::pis::pis::pis::10::10::10::10::10::10::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::asmd::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::plamenomet::rpg::rpg::rpg::rpg::rpg::jedi::jedi::jedi::jedi:
Honza: jo je to dobrá hra už sme ji hráli je to super:):-):-(:(%-):-D:-?:-P:-pB-)8-);-);):grr::schizo::srdce::cert::idea::mnam::wow::ziv::cz::cool::haha::iq::vanoce::papa::hudba::tabacek::pivko::pivko::alien::nene::pirat::pozor::megafon::jojo::amen::pc::slunicko::hophop::break::jupi::pis::cosi::hura::10::tralala::motorovka::bomba::kladivko::kulomet::box::rpg::sniper::neo::asmd::plamenomet::jedi:
Miška: tyjo zní to zajímavě...určo zítra zahrajem;-).....láká to i mě, škoda že sem vedoucí a budou to hrát jenom děcka:-D:-D